PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 15 روز تا سلامتی و غذای انسان در قرآن

saber.memari
19 August 2011, 02:48 PM
بسم الله الرحمن الرحیم :01:
یا من اسمه دواء و ذکره شفاء............
الدواء عندنا و الشفاء عندالله....از فرمایشات معصومین

هوالشافی
حمد بی بدایت و سپاس بی نهایت سزاوار شایسته ذاتی که جهان تاریک را به انوار دانش روشن و صفحات قلوب را به ضیاء معرفت مزین نمود. و درود فراوان بر سرور کائنات و خاتم انبیاء پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم و بر آل مطهر و عترت پاکش حضرت فاطمه زهرا عصمة الله الکبری و حجة اللة الی الحجج و ائمه دوازده گانه علیهم السلام...

با عرض سلام و درود فراوان خدمت همه ی شما دوستان و کاربران محترم انجمن و به قول خودم جامعه پارسی گلد و به خصوص مدیریت محترم سایت انشاالله تعالی همه ی شما عزیزان سلامت باشید..

هدف من از ایجاد این تاپیک برمیگرده به یکسری از مسائل بسیار مهم که همه انسان های روی زمین بهش احتیاج دارند بدون شک... دوستان خوبم برای بیشتر ما پیش اومده در دوران زندگیمون که گاهی وقتا حال خوشی نداریم و کسالت داریم.... دوستان خوبم هدف من اینه که انشاالله به طور جامع به تغذیه درست فکر کنیم و در زندگی خودمون پیاده کنیم منظور من از تغذیه یه تغذیه درسته تغذیه ای که تو اسلام و قرآن بهش سفارش شده..
دوستان خوبم امیدوارم با شروع این تاپیک تمامی دوستان عزیز و گرامی در این مبحث شرکت کنند و حقیقتا به فکر سلامتی خودتون باشید..این بنده به تمامی سوال های شما پاسخ میدم در رابطه با تغذیه صحیح...تمامی این مطالبی که قراره اینجا بذارم رو با تحقیق و مطالعه جمع آوری کردم و مهم تر از همه 70 درصد این مباحث رو روی خودم امتحان کردم و انصافا جوابه خوبی گرفتم و تو زندگیم خیلی تاثیر مثبتی داشت...دوستان خوبم اگر سوالی دارید مطرح کنید تا انشاالله یک دوران خوب و بسیار زیبا رو امتحان کنید.. و یک مورد خیلی مهم اینه که خواهشا مباحث این تاپیک رو منحرف نکنید اینجا یک فضای علمیه نه جای بحث و جدل....
در پایان هم آرزوی سلامتی برای همه ی شما دوستان عزیز و خوبم دارم انشاالله تعالی عمری سراسر سلامتی داشته باشید....

در ضمن از راهنمایی های دوتا از کاربرهای محترم هم تشکر میکنم که بهم دلگرمی دادن برای ایجاد این تاپیک...

یا حق

saber.memari
20 August 2011, 01:59 AM
خوب دوستان گرامی اولین مبحث رو شروع میکنم انشاالله.

علائم مزاج های مختلف:
1)لمس:گرمی و سردی پوست در لمس نشانه گرمی و سردی مزاج است. نرمی پوست نشانه رطوبت و زبری و سختی پوست نشانه خشکی مزاج است. البته این ها به شرطی صحیح است که لمس کننده معتدل باشد یا در قیاس با پوست معتدل راجع به مزاج لمس شونده قضاوت کند.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
2)چاقی و لاغری:لاغری نشانه خشکی و چاقی نشانه رطوبت است درشتی اندام و گوشت فراوان در افراد دموی<گرم و تر>دیده می شود و چربی در بدن نشانه سردی و تری<بلغم> است. لذا لاغرها صفراوی و یا سوداوی هستند.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
3)مو: زیادی مو رشد سریع و رنگ سیاه آن دلیل بر گرمی مزاج است . کمی مو و رنگ روشن آن دلیل بر سردی و مجعد بودن نشانه خشکی و موی صاف نشانه رطوبت است.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
4)رنگ بدن: سفیدی رنگ پوست بدن دلیل بر سردی مزاج و سرخی و گندم گونی آن دلیل بر گرمی مزاج است. زردی نشانه گرمی . رنگ بادنجانی(تیره بی روح و غیر درخشان)دلیل بر سردی و خشکی . رنگ گچی و سربی نیز دلیل بر سردی مزاج است.
5)وضعیت اعضا بدن:فراخی سینه.عروق برجسته و نبض قوی و درشتی مفاصل نشانه حرارت است و خلاف این ها نشانه سردی است

saber.memari
20 August 2011, 02:17 AM
6)تاثیر گرفتن از سردی و گرمی .تری و خشکی:افراد گرم مزاج تحمل گرما را ندارند و در هوای خنک راحت ترند. همچنین غذاهای گرم مثل ادویه با آن ها سازگاری ندارد. ممکن است با خوردن کمی دارچین خارش بگیرند یا با خوردن چند خرما جوش بزنند. بر عکس سرد مزاجان به غذاها و هوای گرم بیشتر علاقه دارن . مایل به شیرینی و گریزان از ترشی و سردی ها بوده و با خوردن ترشی ها ممکن است هنگام خواب آب از دهانشان خارج شود.
------------------------------------------------------------------------------------
7)افعال:افراد سرد مزاج در شروع یک کار مشکل دارند و به اصطلاح دیر گرم می شوند. اما گرم مزاجان کارها را به سرعت شروع می کنند. گرمی مزاج گاه باعث شتاب زدگی و عجول بودن میگردد و این افراد ممکن است ثبات رای نداشته باشند. خشمگین شدن هم از علامات گرمی مزاج است اما سرد مزاجان بر عکس افرادی آرام و صبور هستند.
------------------------------------------------------------------------------------
8)فضولات دفع شده:موادی که به صورت عرق ادرار مدفوع و .......... از انسان دفع می شود می تواند نمایانگر حرارت و برودت مزاج باشد. این مواد در صورتی که پر رنگ و دارای بوی تند باشند نشانه حرارت مزاج و در صورتی که کم رنگ و بی بو باشند نشانه سردی مزاج هستند.
9)خواب و بیداری:زیادی خواب نشانه سردی و یا رطوبت است . کم خوابی معمولا ناشی از گرمی و یا خشکی مزاج است.
10)وضع روحی و عصبی:سرعت و کثرت افعال مربوط به روح و اعصاب و نشانه گرمی است. مثلا گرم مزاجان پرحرف هستند و با سرعت بیشتری صحبت می کنند در حالی که سرد مزاجان خیلی آهسته آرام و شمرده صحبت می کنند و کم حرف ترند . قدرت یادگیری و حافظه در گرمی مزاج بهتر می شود. یبوست باعث ثبات رای و رطوبت باعث انعطاف پذیری می شود. سردی مایه ترس و گرمی مایه شجاعت است

saber.memari
20 August 2011, 01:32 PM
اکنون خصوصیات مزاج های مختلف را بررسی می کنیم

مزاج گرم و خشک

الف)خصوصیات جسمی:این افراد لاغر اندام هستند. رنگ چهره و سفیدی چشم آنان به زردی می زند . پوستی گرم و خشک دارند. گرمایی هستند و تحمل فصل تابستان را ندارند. عطش زیاد و دهانی خشک دارند. بهترین فصل برای ایشان فصل زمستان است. کم خواب هستند تمایل به خوردن ترشی ها مثل لواشک و سرکه و همچنین غذاهای سرد مثل خیار و کاهو دارند و به خوردن خوراکی ها شیرین کمتر تمایل نشان می دهند.

ب)خصوصیات روانی: زود عصبانی شده و زود هم آرام می شوند افرادی پر جنب و جوش پر انرزی باهوش و پر حرف هستند.

نکته مهم)اگر همسر شما صفراوی مزاج است در فصل تابستان مخصوصا هنگامی که یک غذای گرم هم خورده باشد ممکن است وقتی به خانه بر می گردد به شدت عصبانی باشد. مراقب باشید تا به شعله آتش او دامن نزنید. بهترین کار این است که با یک لیوان شربت خنک یا یک بشقاب هندوانه و با کلماتی محبت آمیز از او استقبال کنید. این کار شما آبی است که بر آتش می ریزید. آتش صفرا که فرو نشست می توانید مسائل خود را مطرح کنید اگر هم بحث به مشاجره کشیده شد باز همین روال را طی کنید چرا که فرد صفراوی خیلی زود آرام شده و معمولا از عصبانیت خود پشیمان می گردد

saber.memari
20 August 2011, 09:38 PM
مزاج گرم و تر

الف)خصوصیات جسمی:این افراد درشت اندام بوده. دارای پوستی سرخ و سفید و موهای پرپشت هستند. نبض پر و قوی دارند. خواب خوبی دارند گرچه تحمل بی خوابی هم برایشان راحت است. این افراد نه تحمل گرمای زیاد را دارند و نه تحمل سرمای زیاد. ولی در کل تحمل سرما برایشان راحت تر است. علاقه به شیرینی و ترشی دارند و تقریبا همه نوع غذا را می خورند. پوست بدن ایشان گرم مرطوب و نرم است

ب)خصوصیات روانی:انسان هایی شجاع و جسور بوده معمولا پیشرو و رهبر گروه می باشند بطور معمول انسان های آرامی هستند ولی سعی کنید از ظرفیت آنها سوء استفاده نکنید چرا که هنگام عصبانیت ممکن است رفتار های مخاطره آمیز داشته باشند

saber.memari
20 August 2011, 09:39 PM
مزاج سرد و تر

الف)خصوصیات جسمی:این افراد چاق و پرچربی هستند. پوست های سفید و موهای کم پشت دارند. تشنه نمی شوند و دهان مرطوبی دارند تمایل به مصرف گرمی ها مثل شیرینی و ادویه دارند و تمایل به خوردن سردی ها از جمله ترشی از خود نشان نمی دهند. فصل زمستان فصل بدی برایشان می باشد.

ب)خصوصیات روانی:این افراد کم انرزی و کند هستند. معمولا صبور و آرام هستند و کمتر عصبانی می شوند

saber.memari
21 August 2011, 04:45 AM
مزاج سرد و خشک

الف)خصوصیات جسمی:این افراد اندامی لاغر دارند. خواب این افراد کم بوده و بینی خشکی دارند. به شیرینی و گرمی ها نسبت به سردی ها تمایل بیشتری دارند. بیشتر تمایل به هوای گرم دارند و در فصل بهار راحت ترند. فصل پاییز برای ایشان فصل نامطلوبی است.

ب)خصوصیات روانی: سوداوی مزاجان افرادی دقیق . منظم. دوراندیش و محاسبه گر هستند.
آنچه تاکنون راجع به آن صحبت شد عبارت است از مزاج سرشتی یعنی مزاجی که از طریق ارث از پدر و مادر به فرد منتقل می شود. هر فرد وقتی متولد می شود دارای یک مزاج سرشتی است و همین مزاج برای او یک حالت طبیعی است بنابراین اگر کسی مزاج گرم و خشک..گرم و تر..سرد و خشک و سرد وتر دارد به این معنی نیست که دچار بیماری ناشی از صفرا.. سودا.. بلغم و یا دم است..آن چیزی که باعث بیماری است غلبه خلط دم.. صفرا. سودا یا بلغم است که در آینده به آن اشاره خواهیم کرد انشاالله

avenger
21 August 2011, 10:39 AM
سلام داداشی

اگه میشه یکم بیشتر درباره مزاج گرم و تر بگو

saber.memari
21 August 2011, 05:18 PM
سلام داداشی

اگه میشه یکم بیشتر درباره مزاج گرم و تر بگو

علیکم سلام از اینکه در این مبحث شرکت کردی سپاسگذارم. ببینید کامل ترین مبحث در مورد مزاج گرم و تر همین موارده و توضیح بیشتری نداره البته در کتاب های مختلف مثل قانون ابن سینا و شفا یک سری مباحث توضیح داده شده. اما مهم اینه که ما چطور بر این مزاج ها غلبه کنیم . که انشاالله اشاره خواهم کرد. البته این رو هم بگم یک مبحث دیگه درباره ی مزاج داریم که عرض خواهم کرد.. انواع مزاج سنی..مزاج فصلی.. مزاج عضوی.. مزاج جنسیتی.. که انشاالله جواب سوالهای خودتو میگیری

saber.memari
21 August 2011, 10:54 PM
خوب دوستان گرامی حالا به چند نوع از مزاج های دیگر می پردازیم......

مزاج سنی: هر سنی برای خود یک مزاجی دارد. از تولد تا 15 سال سن دم.. از 15 تا 35 سال سن صفرا. از 35 تا 60 سال سن سودا و بعد از 60 سال سن بلغم است...
تقسیم بندی فوق به این معناست که کودک در سن رشد گرم و مرطوب است. زیرا گرمی و رطوبت برای رشد لازم است. به تدریج که کودک رشد می کند این رطوبت غریزی مصرف شده گرمی و خشکی در سن جوانی غلبه می کند. این سن. سن هیجان و شور و نشاط و انرزی و فعالیت و کار و تلاش است و اتفاقات مهم زندگی مثل تحصیلات عالی . ازدواج. انتخاب شغل و ...... در این دوره و با شور جوانی همراه است.. با افزایش سن این حرارت غریزی تحلیل رفته و بدن سردتر می شود. سن سودا زمان سردی و خشکی است. این سن زمان تکامل عقل و تدبیر است. انسان دوراندیش و عاقبت نگر می شود. برای تربیت فرزندان خود و تاثیر در اجتماع انتخاب های پخته تری انجام می دهد. بعد از 60 سالگی رطوبت خارجی غالب شده و بدن سردتر می شود . انسان مرتب چرت می زند و سست و بی حال می گردد. فراموشی به سراغ او می آید و آنچه آموخته بود از یاد می برد. این سردی و تری آن قدر زیاد می شود تا شمع وجود را خاموش نماید و مرگ به سراغ انسان بیاید

saber.memari
22 August 2011, 04:48 AM
مزاج فصلی

هر فصلی مزاجی مخصوص به خود دارد. بهار گرم و تر . تابستان گرم و خشک. پاییز سرد و خشک. زمستان سرد و تر می باشد.
همانطور که می بینید ترتیب فصول سال همانند عمر انسان است. از گرمی و تری شروع و با سردی و تری خاتمه می یابد. گرما و رطوبت بهار باعث رشد گلها و سبزه ها و شروع زندگی جدید می شود و در تابستان با گرمی و خشکی میوه ها می رسند. پاییز سرد و خشک است. برگ های درختان زرد و خشک شده و بر زمین می ریزند و لذا در متون دینی به ما دستور داده اند که خود را از باد پاییز بپوشانید که بر شما نیز همان اثری را دارد که بر درختان دارد. زمستان فصل سرما و رطوبت است. برف می بارد و درختان و خیلی از حیوانات به خواب می روند. مانند مرگ انسان و البته مرگ انسان هم نوعی خوابیدن است که قرار است مانند درختان بهاری مجددا از خواب بیدار شوند

saber.memari
22 August 2011, 04:51 AM
مزاج عضوی:

علاوه بر مزاج کلی که بر بدن حاکم است. هر عضوی یک مزاج مخصوص به خود دارد. مثلا اعضای گوشتی مثل عضلات گرم و تر هستند. اندام های دارای چربی مثل چربی های زیر پوستی و مغز سرد و تر هستند. استخوان و مو سرد و خشک هستند.

مزاج جنسیتی: جنس مذکر نسبت به جنس مونث گرم تر است

saber.memari
22 August 2011, 01:15 PM
حال این سوال مطرح میشود که شناخت پیدا کردن نسبت به مسائلی که بیان شد چه کمکی در راه حفظ سلامتی و تشخیص و درمان بیماری ها دارد؟

جواب: فردی که دارای مزاج گرم و تر است بایستی غذاهای گرم و تر کمتری مصرف کند. مثلا مصرف زیاد گوشت در این افراد احتمال ابتلا به بیماری های دموی را افزایش می دهد خصوصا اگر در فصل بهار و در سن کمتر از 15 سال باشد. این افراد بهترین نتیجه را از انجام حجامت (چه به عنوان پیشگیری و چه برای درمان) می گیرند. در سن کودکی بیشتر از دیگران به انواع عفونت های لوزه و گوش و میانی. بثورات پوستی ناشی از سرخک. سرخجه. مخملک. آبله مرغان و.... مبتلا می شوند. سن سودا سن سلامتی این افراد است چرا که گرمی و تری ذاتی و سردی و خشکی ناشی از سن ایشان را به یک حالت تعادل نزدیک کرده و سلامتی و شادابی را برایشان به ارمغان می آورد. این افراد می توانند تا سن کهولت به طور عادی به فعالیت های خود ادامه دهند.

و اما کسانی که مزاج گرم و خشک دارند در سن جوانی بسیار هیجانی و پرجنب و جوش هستند. بیماری های ناشی از صفرا مثل جوش های صفراوی پوستی یا سردرد به سراغشان می آید. این افراد بر خلاف بقیه افراد در سن بالای 60 سال هم انرزی خوبی دارند و به نسبت دیگران سرحال ترند. همه ما پیرزنانی را دیده ایم که لاغر اندام و پر انرزی و خوش صحبت هستند. تابستان فصل بدی برای ایشان است در حالی که از زمستان لذت می برند از مصرف غذاهای گرم خصوصا در فصول گرم بایستی اجتناب ورزند. مصرف کاهو و سکنجبین خیار و سرکه برای ایشان مناسب است

saber.memari
23 August 2011, 04:16 AM
کسانی که مزاج سرد و خشک دارند در سن کودکی بسیار سالم و سر حال هستند. بدترین فصل برای ایشان پاییز است. بعد از سن 35 سالگی نیز سودا در ایشان تشدید پیدا می کند. ممکن است غلبه سودا ایشان را به وسواس و شک و بدبینی و افسردگی بکشاند. مصرف غذاهای گرم و تر مثل آبگوشت برای ایشان بسیار مناسب است. غذاهای سرد و خشک مثل سوسیس. کالباس چای و دخانیات برایشان مضر است. البته موارد اخیر برای همه مضر است اما در این افراد آثارشان زودتر ظاهر میشود.

کسانی که مزاج سرد و تر دارند سن جوانی و فصل تابستان راحت ترین فصل زندگی آنان می باشد. با افزایش سن و غلبه رطوبت عارضی دچار بیماری های بلغمی از جمله دردهای اسکلتی و عضلانی. بیماری های مفصلی . ویتیلیگو و سفیدی زودرس مو می شوند.

در فصل بهار سردردهای میگرنی. سکته های قلبی. خونریزی مغزی خونریزی از بینی که ناشی از غلبه خون است بیشتر می شود. در فصل تابستان بیماری ها ی صفراوی . جوش های پوستی . سردرد . خارش پوست . اسهال و استفراغ صفراوی زیاد می شود . در فصل پاییز بیماری های ناشی از سودا مثل اگزما . بواسیر. واریس. افسردگی . اضطراب . وسواس بدبینی و بدنبال آن اختلاف خانوادگی و .... شایع می شود . در فصل زمستان بیماری های بلغمی مثل درد و تورم مفاصل و سینوزیت و .... شایع می شود..

زنان چون طبیعت سردتری نسبت به مردان دارند بیشتر دچار بیماری ها ی سرد از جمله مولتیپل اسکروزیس یا ام اس و برخی بیماری های مفصلی می شوند..

saber.memari
23 August 2011, 07:21 AM
انواع علائم غلبه اخلاط

1)غلبه خون: پری رگ ها و نبض . سردرد و سنگینی سر . سرخی چشم ها و صورت و بدن. زیاد شدن خواب و احساس کسالت و خمیازه . ایجاد دمل و بثورات پوستی و خارش . شیرینی دهان . خونریزی لثه و بینی خارش محل حجامت و فصد قبلی.

2)غلبه بلغم: سفیدی رنگ. نرمی و سردی پوست کندی حواس و زیاد شدن خواب . فراموشی و کند فهمی . ترشحات پشت حلق بلغمی و سرفه زیاد. ضعف هضم و آروغ ترش زدن. زیاد شدن آب دهان. عدم تشنگی. ادرار سفید و سنگینی بدن که در این ها بیشتر از غلبه خون است.

3)غلبه صفرا: زردی رنگ چشم و پوست. تلخی دهان . خشکی دهان و بینی. و عطش زیاد. کاهش تمایل به غذا. تهوع. احساس گزگز و سوزن سوزن شدن بدن. نبض سریع.

4)غلبه سودا: لاغری و خشکی و سفتی پوست. پرمویی پوست. موی درشت و سیاه همراه با دو نیم شدن موها. سیاه شدن رنگ پوست بخوصوص زیر چشم. فکر و خیال زیاد. خواب سبک و کم و پریدن های مکرر از خواب. سوزش سردل و اشتهای کاذب با وجود گرسنگی شدید(با خوردن چند لقمه به سرعت سیر می شود)

saber.memari
23 August 2011, 07:33 AM
اصطلاحات تغذیه در طب سنتی ایرانی

حکما با انجام آزمایشات مختلف و کسب تجربیات فراوان طی قرنها ی متمادی غذاها را به 18 بخش طبقه بندی کرده اند. برای درک بیشتر به شرح پاره ای از اصطلاحات تغذیه می پردازیم.

لطیف: غذایی است که مواد زاید آن کم بوده وقتی بدن روی آن اثر می کند به سرعت هضم شده و مورد استفاده اندام ها قرار گرفته و قوه مدبره بدن به سرعت آن را آماده مصرف می کند. این غذاها برای افرادی که به تازگی از بیماری بهبود یافته اند یا افراد متفکر مناسب می باشد.

کثیف: از ریشه تکاثف و به معنی درهم فشرده بودن است و قوه مدبره برای استفاده از این غذاها باید زحمت زیادی بکشد تا آن را آماده مصرف در اندام ها نماید و مواد زائد آنها هم زیاد است. این دسته از غذاها برای افرادی که زحمت زیادی در زندگی روزمره می کشند و یا کارهای سنگین بدنی دارند مثل کشاورزان و ورزشکاران مناسب است چون اگر غذاهای لطیف بخورند سریع تحلیل می رود و مجبورند از انرزی درونی بدن استفاده کنند.

معتدل: برای افراد با مزاج معتدل و فعالیت متوسط مناسب است و از نظر هضم و جذب نسبت به لطیف و کثیف حالت بینابینی دارد

atiye rezazade
24 August 2011, 10:32 AM
سلام!

میخواستم بپرسم میشه آدم یه مزاج مختلط داشته باشه؟؟

آخه من از دوتای اول گاهی مزاج اول و گاهی مزاج دوم رو دارم!

یا خصوصیاتی که گفتین! سفیدی پوست، اما گل انداخته هم هست! من نمیتونم خودمو تو یه گروه قرار بدم!!!!

m_memar67
24 August 2011, 10:44 AM
سلام!

یا خصوصیاتی که گفتین! سفیدی پوست، اما گل انداخته هم هست! من نمیتونم خودمو تو یه گروه قرار بدم!!!!

سلام اتیه جان
منم دقیقا همین سوالو داشتم
اقا صابر بیان بگن پس تکلیف ما چی میشه؟؟!!!

atiye rezazade
24 August 2011, 11:22 AM
وا... پریناز جون؟!

اسممو اشتباه نوشتی ها! :browse_127:

عطیه هستم!

pege
24 August 2011, 12:48 PM
سلام من تازه واردم میشه منو در مورد این سایت بیشتر راهنمایی کنید و اینکه الان من کجا هستم

pege
24 August 2011, 12:49 PM
:browse_018::browse_071:

saber.memari
24 August 2011, 01:38 PM
سلام!

سلام و درود بر شما.
این احتمالش خیلی کمه که یک نفر دو مزاج داشته باشه.البته گاهی اوقات پیش میاد که به ندرت
یک سری از عوامل هست مثل همین مواردی که ذکر کردین.در انسان دیده میشه اما مهمترین نکته در مزاج اینه که چطور باید بر مزاج خودمون غلبه کنیم تا حالات روحی ما تنظیم بشه و زندگی برای ما لذت بخش بشه.
این مواردی رو که شما دوستان گرامی ذکر کردین مواردیه که در جسم دیده میشه و خوب بعضی اوقات بخاطر zhenetik شخصه.
انشاالله در ادامه یک سری از مباحث تغذیه رو میذارم. که مطمئنن بدردتون میخوره
التماس دعا

Lagoon Night
24 August 2011, 01:55 PM
جالبه من تمام خصوصیات سردی مزاج رو دارم اما تا چیزای گرم میخورم مثل خرما ، گردو و........جوش میزنم

saber.memari
24 August 2011, 02:06 PM
جالبه من تمام خصوصیات سردی مزاج رو دارم اما تا چیزای گرم میخورم مثل خرما ، گردو و........جوش میزنم

سلام و درود بر شما دوست گرامی.
خوب شما هم وقتی این غذاها رو استفاده می کنید باید سعی کنید. مصلح اون رو هم استفاده بفرماید. انشاالله مشکلی پیش نمیاد.
مثلا بعد از خوردن گردو از سکنجبین و یا انار ترش و یا ترشی های طبیعی استفاده بفرماید مشکل برطرف میشه.
و بعد از استفاده خرما هم از کاهو یا سرکه و یا گلاب و یا سکنجبین و آب انار و یا بادام استفاده بفرمایید مشکل برطرف میشه انشاالله.
التماس دعا

N@30
24 August 2011, 04:17 PM
من هم نفهمیدم کدوم هستم
چون از هر کدوم یه مقدار داشتم
پاک گیج شدم!

m_memar67
24 August 2011, 04:45 PM
یک سوال:اقا صابر گفتید که برای شروعمطالعه کتابهایی که بهم معرفی کردی.
باید مزاج خودم رو بشناسم
میخواستم ارتباط این دوتا رو با هم بدونم...

saber.memari
24 August 2011, 09:34 PM
من هم نفهمیدم کدوم هستم
چون از هر کدوم یه مقدار داشتم
پاک گیج شدم!

سلام و درود بر شما دوست گرامی.
ببینید اگر منظورتون به اینه که در جسم خودتون می بینید خوب گفتم بعضی از zhenetikha اینجوریه.
من تاکیید میکنم روی مزاج افعالی که انجام میدین کار کنید. یعنی اینکه به داخل خودتون روجوع کنید ببینید آیا خدایی نکرده مشکل گوارشی نداشته باشین یا خوابتون میزان هست یا نه زیر چشمهاتون آیا کبود هست یا نه یا گاهی اوقات خدایی نکرده سردرد دارید یا نه و خیلی چیزها.. و اگر دوست دارید پوست لطیف و خوب داشته باشید بفرماید تا من یه نوشیدنی بسیار خوب و مفید معرفی کنم که هم تو حالات روحی تاثییر داره و هم در چهره انسان تاثیر میذاره.
التماس دعا

saber.memari
24 August 2011, 09:38 PM
یک سوال:اقا صابر گفتید که برای شروعمطالعه کتابهایی که بهم معرفی کردی.
باید مزاج خودم رو بشناسم
میخواستم ارتباط این دوتا رو با هم بدونم...

سلام و درود بر شما
مطمئنن خیلی ربط داره.
ببینید کسی که میخواد خدای خودشو بشناسه و ایمانش قوی بشه اول باید به خودش رجوع کنه. باید دقیقا بدونه مزاجش چیه.
و چطور از غذاها استفاده کنه تا حالات روحیش بهم نخوره.
انشاالله در آینده از فرمایشات معصومین مطلب میذارم.
التماس دعا

saber.memari
27 August 2011, 04:59 AM
آن چه می خوانید پاره ای از رهنمودهای سلامتی و کامیابی است که به ما کمک خواهد کرد از نعمت های خداوند متعال نهایت بهره را برده و به سلامت تن و روان خویش آسیبی وارد نکنیم. چنانچه امیرالمومنین<ع> فرمودند: کسی که با شکم خالی و معده پاکیزه غذا بخورد و آن را خوب بجود و قبل از سیر شدن دست از خوردن بکشد و مانع تخلیه معده و روده خود نشود تا زمان مرگ به هیچ مرضی مبتلا نمی شود.

آداب غذا خوردن.
1)نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان آب را در سه جرعه بنوشید.

2)وقتی کاملا گرسنه شدید غذا میل کرده و قبل از سیری کامل دست از غذا بکشید.

3)قبل از غذا دست ها را با صابون شسته و بدون خشک کردن سر سفره بنشینید. ابتدا به زیبایی سفره و غذا نگاه کنید تا از لذت معنوی غذا خوردن هم بهره مند شوید.

4)در اول غذا بسم الله بگویید ولی اگر سر سفره چند جور غذا باشد در وقت خوردن هر کدام آنها گفتن بسم الله مستحب است.

5)با دست راست غذا بخورید.

6)قبل از غذا و بعد از غذا دوبار انگشت خود را به نمک بزنید و به دندان های خود بکشید. این کار باعث خنثی شدن محیط اسیدی دهان و سالم ماندن دندان ها و رفع بسیاری از بیماری ها ی معده می شود. در روایات اسلامی آمده که این کار 70 نوع بیماری را دفع می کند که کوچکترین آن جذام و پیسی و جنون است.

7) دو وعده غذا در روز . ابتدای روز و ابتدای شب میل کنید و اگر عادت به خوردن ناهار دارید آن راسبک میل کنید.

8)غذا را خوب بجوید با این عمل باعث تحریک بیشتر مرکز سیری در هیپوتالاموس مغز و احساس سیری می شود. همچنین موجب ترشح کامل غدد بزاقی و هضم غذا و ضدعفونی فضای دهان می شود.

9)محیطی آرام و با نشاط در حین غذا خوردن ایجاد کنید.

10)بعضی از غذاها را با سه انگشت دست راست{انگشت شست به همراه انگشت اشاره و انگشت وسط}میل نمایید. این کار باعث می شود که با برداشتن لقمه های کوچک در حدود نصف غذای معمول احساس سیری کنید.

11)از غذاهای گیاهی که با بدن ما سازگارترند بیشتر مصرف کنید.

12)با آرامش و به آهستگی غذا بخورید. اهمیت این موضوع به حدی است که طبق فرمایش امام رضا<ع> مدت زمانی که سر سفره غذا می مانید جزو عمر محسوب نمی شود.

13)میزبان پیش از همه شروع به غذا خوردن کرده و بعد از همه دست بکشد.

14) اگر چند نفر سر یک سفره نشسته اند هر کسی از غذای جلوی خودش بخورد.

15)آن چه بیرون سفره می ریزد جمع کنید و بخورید. ولی اگر در بیابان غذا می خورید مستحب است آن چه می ریزد برای پرندگان و حیوانات بگذارید.

16)بعد از غذا خداوند عالم را حمد کنید و انگشتان را بلیسید و سپس دست خود را بشویید و با دستمال خشک کنید.

17)بعد از غذا خلال نمائید

atiye rezazade
27 August 2011, 12:01 PM
این آداب غذا خوردن که خیلی سخته! من که یادم میشه!

لیسیدن انگشتان دست واسه چیه؟

راستی میشه اون نوشیدنی رو که واسه روح و پوست خوبه به من هم معرفی کنین؟:browse_106:

saber.memari
27 August 2011, 09:24 PM
سخت که نیست شاید اولش سخت باشه بعد از یه مدتی خیلی برامون ساده میشه و راحت...

در سر انگشتان حس و قدرت عجیبی است که فایده زیادی برای انسان دارد

بابت نوشیدنی هم این دستور تهیه رو انجام بدین{آب یک لیوان و عسل یک قاشق غذا خوری و یک عدد موز و مغز بادام به اندازه کافی} نوع درست کردن.....یک قاشق عسل را در یک مقدار آب ولرم حل کرده و داخل یک لیوان آب تقریبا خنک بریزید موز و چند عدد مغز بادام را در مخلوط کن با هم مخلوط کرده و با همان آب و عسل مخلوط کنید و بعد در سه جرعه میل بفرمایید..

این نوشیدنی هم برای آقایان خوب است و هم برای خانوم ها اما خانوم ها بیشتر استفاده کنند..

التماس دعا:browse_202:

saber.memari
27 August 2011, 10:58 PM
چیزهایی که در غذا خوردن مذموم است؟

1) صحبت کردن در هنگام غذا خوردن. زیرا مغز متوجه صحبت کردن شده و شخص هنگام سیری را احساس نمی کند و پرخوری می کند که این امر موجب چاقی و بیماری می شود.

2)خوردن بیش از یک وعده غذای پخته در روز . اگر روزانه یک وعده غذای پخته میل کنیم از بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرده و اضافه وزن پیدا نکرده و همیشه با نشاط خواهیم بود. زیرا با افزایش سن مخصوصا بالای 35 سال سیستم های بدن انسان به مرور فرسوده می شوند. از این رو بهتر است انسان تا آنجا که ممکن است از غذاهایی که هضم آن ها آسان است استفاده کند. تا سلامتی اش تضمین شود.

3) انجام فعالیت های سنگین{مانند ورزش کردن}بعد از تناول غذا.

4)نگاه کردن به صورت دیگران در موقع غذا خوردن.

5)داغ خوردن غذا و عجله در غذا.

6)بعد از گذاشتن نان در سفره منتظر چیز دیگر شدن.

7)بلافاصله پس از غذا خوابیدن سودازا بوده و خون غلیظ تولید می کند و باعث کاهش قوه حافظه و ضعف قوه بینایی خواهد شد.

8)مصرف فرآورده های لبنی با ترشی ها باعث انجماد فرآورده های لبنی در معده و فساد غذا می شود.

9)مصرف تخم مرغ با ماهی مولد امراضی چون جذام.فلج.نقرس. بواسیر. قولنج. درد دندان و امراض رطوبی خواهد شد.

10) مصرف سرکه یا آبلیمو و ماست باعث لک و پیسی در پوست صورت می شود.

دوستان عزیز این موارد خیلی بیشتر بود ولی من به چند مورد خیلی مهم اشاره کردم.

التماس دعا

atiye rezazade
28 August 2011, 10:02 AM
ممنون! خیلی جالب بود!

saber.memari
28 August 2011, 03:07 PM
انواع لبنیات و مزاج آن و مصلح آن

1)پنیر تازه.......سرد و تر.......مصلح آن؟مغز گردو. آویشن. عسل. نعناع خشک. سبزی های معطر.

2)پنیر کهنه...گرم و خشک.....مصلح آن؟مغز گردو. آویشن. عسل. نعناع خشک. سبزی های معطر.

3)خامه....سرد و تر...مصلح آن؟عسل

4)دوغ و ماست...سرد و تر....مصلح آن؟زنیان. نعناع. آویشن. سیر. کاکوتی. زیتون. سیاه دانه. پونه.

5)سر شیر...سرد و تر...مصلح آن؟عسل

6)شیر پاستوریزه....سرد و تر....مصلح آن؟عسل. گلاب

7)شیر محلی تازه....گرم و تر....مصلح آن؟عسل. گلاب

8)قراقروط....سرد و خشک....مصلح آن؟انواع فلفل. زیره. سیاه دانه

9)کره....گرم و تر....مصلح آن؟عسل. شکرسرخ. ادویه قابضه.

10)کشک....سرد و خشک....مصلح آن؟گلنگبین. سیر. نعناع خشک. پونه کوهی.

11)ماست چکیده....گرم و تر....مصلح آن؟مغز گردو. آویشن. عسل. نعناع خشک. سبزی های معطر.

خوردن شیر با برنج به صورت شیر برنج یا فرنی جهت طول عمر و زیبایی پوست و با گردو و خرما برای چاق کردن بدن و زیبایی پوست مفید است.
خوردن شیر در صبح به صورت ناشتا و بدون مصلح موجب بستن آن در معده و در نتیجه لرز و غش می شود . که درمان آن استفراغ کردن و یا خوردن سکنجبین عسلی می باشد.

نکته:شیر گاو سفید دافع سودا...شیر گاو سیاه دافع صفرا...شیر گاو سرخ قاطع بلغم و شیر گاو زرد دافع هر سه خلط است.

دوستان عزیز در 11 مورد بالا سعی کنید آن لبنیات را با مصلحش استفاده کنید چون در صورت عدم استفاده ضررهای بدی به کلیه و معده وارد می شود

avenger
29 August 2011, 04:06 PM
لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

ممنون بابت تاپیک خیلی مفیدت

saber.memari
29 August 2011, 10:14 PM
عسل بابونه
براي التهاب مغز، احتقان ريوی، انواع ورمها، کاهش تب، ميگرن، سردرد، آرتروز، کاهش حساسيت، ضد درد، کاهش پزوريازيس، اسپوندليت آنکلوزان، دردهای دوران پريود، ناراحتيهای زنانه و يائسگی، آلرژی ها، فشار خون، دردهای استخوانی، آرام بخش، بر طرف کننده سرگيجه، سوء هاضمه، ضد اسپاسم، ناراحتی های کبد، ناراحتی های روده، درد و ورم مثانه، ورم طحال، معده درد، بی خوابی، ناراحتی های ريه، دفع کرم کدو در کودکان، سرما خوردگی، رماتيسم، غلظت خون، نفخ معده، ضد عفونی دهان و دندان، شستشو و پانسمان زخم ها، تقويت سيستم ايمنی بدن، تقويت مغز و حافظه، ترشح شير در خانم های شيرده، ورم پرستات، زخم های دهان و کوليت مفيد است.
عسل آفتاب گردان
مقوي، انرژی زا و تقويت حافظه، مدر و نرم کننده سينه، برای ناراحتي های برونش ها، ناراحتی های حنجره، صاف کردن صدا، ناراحتی های ريوی، برای تسکين سرفه و سرما خوردگی مفيد است. براي خنثي كردن سم مفيد است.
عسل جعفری
مقوی، انرژی زا و خواب آور، تقويت مغز و حافظه اخلاط لزج را قطع می کند، کاهش نفخ، مفيد برای گرفتگی عروق، قاعده آور، اشتها آور، برای ناراحتی های کبدی و طحال، برای ديابت بی مزه مفيد است. برای ناراحتی های روده مفيد است.

عسل آويشن
مقوی مغز و اعصاب و انرژی زا و تقويت حافظه، مفيد برای عادت های ماهيانه دردناک، برای دردهای شکمی و روده مفيد است، برای سرفه و گلو درد و برای ديابت بی مزه مفيد است، برای عفونت های عمومی بدن نافع است. برای پانسمان زخم های بستر نافع است.
عسل گون
مقوی مغز و اعصاب و انرژی زا و تقويت حافظه، براي كم خوني مفيد است، خواب آور، تقويت معده، ملين، مفيدبرای زخم های چشم و درد های چشم، ورم ملتحمه چشم، برای خشونت سينه و حلق و حنجره، مفيد برای گرفتگی صدا، تقويت روده، درد کليه، مثانه، مجاری ادراری.
عسل سياه دانه
مقوی مغزو اعصاب و تقويت حافظه و خواب آور، ازدياد شير، مفيد برای کليه بيماری ها، باد شکن، قاعده آور، سر درد، رماتيسم، مفيد برای ضعف بدن، رفع مسموميت های خون، کبد، تهوع، شکم درد، يبوست، تقويت زنان زائو، برطرف کننده رطوبت های موجود در بدن، اعتدال دادن اخلاط بدن، اخلاط غليظ را رقيق می کند، مفيد برای ديابت بی مزه، مفيد برای انواع قولنج، ناراحتی های تنفسی، درخشان کردن رنگ و رو، مفيد برای سنگ کليه، مثانه، و سيستم اورولوژی و دردهای رحمی.
عسل کنار
مقوی و انرژی زا بوده و فعال کننده حافظه و رشد کودکان مسهل صفرا، حرارت بدن را فرو می نشاند، موثر و باز کننده گرفتگی هاست، کرم معده و روده را از بين می برد
، مفيد برای گرم مزاجان، برای ناراحتی ها و زخم روده و تب مفيد است، برای آبله و سرخجه و عطش مفيد است. برای سستی اعضا مفيد است، تقويت مو، جلو گيری از ريزش مو مفيد است، تقويت اعصاب، تحليل ورم های گرم،
عسل مرکبات
تقويت حافظه و انرژی زا، مقوی معده، باد شکن، مفيد برای کمبود ويتامين (سی) ضد تهوع و سم، نرم کننده سينه، برای سرما خوردگی، کاهش ورم های بدن، ضد عفونی کننده، تصفيه خون، اشتها آور، ناراحتی های صفرا، مسکن، مفيد برای سکسکه، کرم های روده، مفيد برای سرطان های معده.ازدياد متابوليسم پايه، پيشگيری از انواع سرطان ها، کاهش کلسترول، ضد باکتری و قارچ.
عسل يونجه
مقوی مغز و اعصاب بوده و حافظه را افزايش می دهد، شامل بيشترين ويتامين های (a ) و (k ) را دارد و برای افرادی که خون ماغ می شوند بسيار نافع است. اين عسل بسيار خوش عطر و طعم ميباشد. ملين و خون ساز است، بند آورنده خون روی است. تحليل برنده ورم های بدن می باشد.مفيد برای اختلالات عادت ماهيانه خانم می باشد.برای افرادی که دچار لرزش های اندام شده اند مفيد است. نشاط آور بوده و به انسان آرامش می دهد.
عسل اقاقيا
مقوی و انرژی زا و تقويت حافظه، نشاط آور و بسيار معطر می باشد. مفيد برای ناراحتی های صفرا، ملين وخواب آور است، مفيد برای کم خونی است، مفيد برای عفونت های خانم ها، هم چنين مفيد برای ناراحتی های چشمی، مفيد برای رشد کودکان و آرام بخش برای بزرگ سالان است. اگر با سيب مصرف شود بهترين آنتی بيوتيک است و مفيد برای سرما خوردگی.
عسل گشنيز
معطر، مقوی، اشتها آور، مقوی معده، رفع سوء هاضمه، باد شکن، نرم کننده سينه، مفيد برای تب، مفيد برای بيماری های عفونی مانند : سرخک و آبله، مفيد برای سرفه و سرما خوردگی، مسکن و آرام بخش، دفع سموم بدن، خواب آور، مفيد برای زکام و اسپاسم ماهيچه ای، شير افزا، مفيد برای تب های رماتيسمی، خواب آور، مفيد برای آفت دهان، تقويت لثه، تنگی نفس، مسکن صفرا، ضد سرطان، مفرح، مقوی قلب و مغز، اسپرم، ناراحتی روده و حافطه.

التماس دعا

saber.memari
30 August 2011, 01:05 AM
چرا احیای طب سنتی لازم است؟وقتي ما با تمدن غربي مواجه شديم غالباً يكباره از گذشته ي خود بريديم و با استقبال از اين تمدن, با خوشبختي بسيار به انتظار آينده نشستيم .با عجله هر چيز قديمي را كه از پدران خود به ميراث برده بوديم از خانه بيرون ريختيم و سعي كرديم تا چيزي كه به سليقه ي ميهمان ما خوش نيايد در خانه باقي نماند .اكنون كه چند ده سال از آن هنگامه تاراج سنتها و ميراثها گذشته است و فهميده ايم آن ميهماني كه در انتظارش بوده ايم, آن قدرها هم كه فكر مي كرده ايم مؤدب و خوش خلق و نجيب و سالم نبوده و نيست و خود به فسادهاي گوناگون مبتلاست. شايد وقت آن رسيده باشد كه بينديشم چه بايد بكنيم و چه بايد نكنيم. شايد هنگام آن باشد كه بازمانده ي آن ميراث كهن را قدر بدانيم.
لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

اگر بشر قديم از گياهان دارويي براي حفظ سلامت و رفع بيماريهاي خود استفاده مي كرده است، در واقع بخشي از طبيعت، يعني آن گياهان را براي تأثير در بخش ديگري از طبيعت، كه همان بدن او مي بوده به كار مي گرفته است .آيا با ظهور تحولات علمي و صنعتي و اجتماعي جديد كه موجب دگر گوني محيط بيروني بشر شده ، جسم او و بدن او هم دچار دگر گوني شده است؟ مسلماً چنين نيست. اگر دنياي بيرون ما ديگر آن محيط طبيعي گذشته نيست، بدن ما همان جسم طبيعي است كه بوده است و همان طور كه گياهان در گذشته بر اين جسم طبيعي اثر داشته اند، امروز نيز اثر دارند.
طبيعت، تنها با طبيعت سازگاري كامل دارد. هر امر غير طبيعي كه به دليل غير طبيعي بودنش، از لحاظي تأثير خارق العاده و غير معمول مثبتي دارد، از لحاظ ديگر تأثيري منفي به جا خواهد گذاشت. آثار زيانمند جنبي داروها در بدن انسان دقيقاً شبيه آثار تناهي آور و مسموم كننده صنايع جديد در طبيعت است.
اما احياي طب سنتي نتايج اجتماعي مهمي نيز در بردارد كه اكنون بدانها اشاره مي كنيم. با اين كار ما مي توانيم تا حدودي به نوعي خودكفايي برسيم. اين خودكفايي دو جنبه دارد كه يكي علمي و ديگري اقتصادي است. ما امروزه در طب جديد از نظر علمي يكسره ريزه خوار و جيره خوار علم غربي هستيم.
تنوع آب و هوا و خصوصيات اقليمي فلات ايران به اندازه اي است كه انواع بسياري از گياهان نادر طبي در اين سرزمين مي رويد كه بي ترديد با رونق گرفتن تهيه گياهان دارويي، مي توان قسمتي از آن را نيز صادر كرد. نتيجه اجتماعي ديگري كه از احياي طب سنتي عايد همگان مي گردد، ارزاني اين طب است .

لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

با احياي طب سنتي در بسياري موارد، بسته هاي گياهان دارويي ارزان قيمت، جاي شيشه ها و جعبه هاي گران قيمت دارو را خواهد گرفت و اين نكته اي است كه از فرط وضوح نيازي به توضيح آن نيست.
علت عمده افول طب سنتي در ايران دو چيز است: نخست خودباختگي ماست نسبت به تمدن غربي، و روي گرداني از هر آنچه خود داشته ايم و از هر آنچه نام «سنت» بر آن نهاده شده است .براي فهم علت دوم مخالفت با طب سنتي، بايد ديد احياي طب سنتي به چه كساني ضرر مي زند؛ احياي طب سنتي آن دسته از سرمايه داران بزرگ خارجي و نمايندگان آنها و به آن دسته پزشكاني كه با جان آدمي سوداگري مي كنند زيان مي رساند. هر انسان، مادام كه به داروهاي شيميايي گران قيمت محتاج است، يك مشتري بالفعل دائمي كارخانه سازنده دارو محسوب مي شود و پيداست كه بالاخره در ميان سرمايه داران كارخانه هاي داروسازي و واسطه هاي دارويي و پزشكان، كساني پيدا مي شوند كه سود خود را بر سلامت ديگران ترجيح مي دهند و همين كافي است تا با هر اقدامي كه حتي احتمالاً موجب كم شدن سود كلان آنها مي شود، به مخالفت برخيزند .
باشد كه پيش از آنكه آخرين دكانهاي عطاري اين مرز و بوم براي هميشه بسته شود و پيش از آنكه پيرمرداني كه هم اكنون آخرين حاملان يك سنت هزاران ساله اند، بميرند، به خاكستر نيمه گرم طب سنتي ايران نفس پاك تازه اي دميده شود .
لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

saber.memari
30 August 2011, 01:14 AM
مضرات ماست چکیده نشده

امروزه خوردن ماست در کنار غذا برای خیلی ها یک عادت شده است. ولی باید دانست که طبع ماست سرد و تر بوده و اسید لاکتیک زیاد تولید میکند. ماستی که چکیده نباشد در آب آن سردی زیاد است. مضرات مصرف زیاد ماست چکیده نشده:
1- پوكي استخوان و سائيدگي استخوان
2- شب ادراري بچه ها
3- يبوست
4- ناراحتي اعصاب و روان
5- صرع (براي كساني كه طبع سرد دارند)
6- عرق كردن زياد
7- آلرژي
8- عرق كردن زياد (كف دست – زير بغل – كف پا)
9- ارتروز
10- رماتيسم
11- سيستم ايمني بدن را كم مي كند خار استخواني در پاشنه پا يا در استخوان دنبالچه ايجاد مي كند و نمي تواند روي صندلي بنشيند.

سعي كنيد بجاي ماست سالاد استفاده كنيد. اگر ماست ميل داشتيد از ماست چكيده + نمك + پونه كوهي يا نعناع + كاكوتي + پودر موسير بمقدار كم استفاده كنيد

التماس دعا

saber.memari
30 August 2011, 01:17 AM
آیا میدانید خوراک دام باید علوفه و غلات باشد و هم اکنون در دامداریها موادی شامل:

کودهای شیمیائی - جوش شیرین- گوگرد- منیزیم-
آهک-نمک زیاد- پودر استخوان - نان کپک زده-
مدفوع مرغ های صنعتی- فاضلاب کشتارگاههای صنعتی .... می باشد
که شیر یک گاو از ۴ کیلو تا ۱۶۱ کیلو در یک شبانه روز می رسد.
{ بنابر تحقيقات اخير دانشمندان، مصرف چاي بعد از غذا و ماست
و لبنيات همراه غذا باعث کاهش در جذب آهن بدن مي شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه خبري آبزرور فرانسه;
بيشتر نسبت به مصرف چاي مقاله هاي به چاپ رسيده بود اما اکنون دانشمندان درباره ماست
اعلام کردند در حين غذا خوردن باعث کاهش جذب آهن، اين ماده حياتي در بدن مي شود.
بنابراين گزارش; وجود فراوان کلسيم در لبنيات باعث کاهش جذب آهن در بدن مي شود
زيرا اولويت جذب با کلسيم است و آهن جذب نشده و مستقيما دفع مي گردد.
يادآور مي شود; کمبود آهن بيماري خطرناکي است که در زنان جوان بسيار مشاهده مي گردد
و باعث اختلالات شديدي در بدن مي شود.

- - - چون علت اصلی این بیماریهالبنیات می باشد
آیا می توان باز هم توصیه به فواید لبنیات کرد؟؟؟؟
آیا می دانید شرط اصلی بهبودی این بیماریها
نخوردن لبنیات و ترشیجات می باشد.

التماس دعا

saber.memari
30 August 2011, 01:20 AM
پنیر
پنير را صبح نخوريد و شب پنير ليقوان كم نمك بخوريد با نان و سبزي چند گردو و چند خرما
مفيد براي: 1- كم خوني 2-ساييدگي استخوان 3- پوكي استخوان

مضرات شیر و ماست پاستوریزه

گفتیم که وقتی بچه ماست بخوره (منظورم ماست پاستوریزه است) بچه پیش فعال می شه، گفتم که بچه پیش فعال یعنی چی، مثلاً کسی ماست می خورد 4 ساعت می خوابد دیگه توان اینکه یک تحقیق 30 دقیقه ای کنه ندارد.

خوب حالا شیر، شیر معمولاً یک قندی داره به نام لاکتوز، در افراد بزرگ سال انزیم لاکتوز وجود ندارد در نتیجه با خوردنش حالت تهوّع می گیرند یا دچار اسهال می شوند یا دچار یبوست می شوند؛ خوب جدیداً امدن شیر های کم لاکتوز تولید کردند درحالی که شیری این طوری باشه دیگه به درد نمی خوره، ما نمی گوییم شیر بد، ماست بد، اگر رفتید داخل یک ییلاقی که گوسفند فقط علف صحرا را خورده، بخورید نوش جانتون ولی ماستش را کمتر بخورید، یکم به ماستش نعنا، پونه، نمک ، موسیر بزنید و کم بخورید عیبی نداره ولی ماست های پاستوریزه می خورید و عصبی می شوید خوب ماست چه کار می کنه؟ یک چهارم ماست اسید لاکتیک است، اسید لاکتیک چه کار می کنه؟ ایجاد اسیدوز در بدن شما می کنه که دو قسمت بدن تان را فعال می کنه یکی ریه است که به نفس نفس می افتی که این هیدروژن را خارج کنه یکی هم کلیه تون فرسوده می شود تا این حالت اسیدی ماست را خارج کنه، خوب داخل مغز چه اشکالی ایجاد می شه؟ نورون های مغزی را فعالیتش را کم می کنه.

کلسیم موجود در شیر و ماست جذب نمی شود!

اين مقدار کلسيمی که امروزه توصيه می شود استفاده شود منطقی نيست. استفاده از سه ليوان شير روزانه که برابر است با 1000 ميلی گرم کلسيم در روز که 900 ميلی گرم آن از طريق مدفوع و 100 ميلی گرم آن از طريق ادرار دفع می شود. سوال: چقدر از اين مقدار کلسيم مصرف شده جذب شده است ؟...

التماس دعا

saber.memari
30 August 2011, 01:24 AM
عسل چربی های اطراف قلب را آب می کند
عسل هرگز فاسد نمي شود، جهت نگهداري احتياج به يخچال ندارد و مي توان در دماي اتاق آن را نگهداري كرد.
ایران مانیا: عسل يك واژه عربي است كه در فارسي آن را انگبين مي‌گويند و عبارت است از شهد گل‌ها كه زنبور عسل توسط خرطوم كوچك خود آن را مكيده و از راه دهان به كيسه بسيار كوچك خود موسوم به كيسه عسلي وارد مي‌كند. وقتي ميزان شهد جمع‌آوري شده به حدود "40" ميلي‌گرم رسيد، گل‌ها را رها كرده و به سمت كندو پرواز مي‌كند. جالب اينكه براي تهيه يك كيلو عسل، زنبور بايد شهد "20" ميليون گل را جمع و به كندو حمل كند. جالب‌تر اين است كه زنبور عسل خاصيت ثابت گلي دارد، يعني تا وقتي كه مشغول جمع آوري شهد يك گل است، روي ساير گل‌ها نمي‌نشيند.
خواص و مواد موجود در عسل
عسل از قديمي ترين و نخستين شيرين كننده هايي است كه انسان استفاده كرده است و شامل قندهايي چون گلوكز، فروكتوز، مواد معدني همچون منيزيم، پتاسيم، كلسيم، كلريدسديم، گوگرد، آهن و فسفات است. در ضمن اينكه ويتامين هايي همچون b1 ، b2 ، b6 ، b3 ، b5 و c نيز براساس كيفيت و نوع عسل به نسبت هاي متفاوت در آن ديده مي شود.
علاوه بر موارد ذكر شده در حد كمي مس، يد و روي نيز در عسل وجود دارد. به همين جهت در حال حاضر زنبورهاي عسل يكي از بخش هاي اساسي و اصلي اقتصاد كشاورزي سالم به حساب مي آيند. از ويژگي هاي مهم عسل خاصيت ميكروب كشي آن است. عسل يك ضدعفوني كننده طبيعي است. تحقيقات انجام شده در سال هاي اخير نشان مي دهد كه گذاشتن آن بر روي زخم ها مانع عفونت مي شود. از آنجايي كه عسل حاوي مواد آنتي باكتريايي است مي تواند بخوبي باعث بهبود زخم ها شود.
زنبور عسل پيش از رسيدن به كندو در بين راه مقداري از آب شهد را جذب مي‌كند و چون شهد گل‌ها حاوي "50" تا "80" درصد آب است،‌ با اين عمل ميزان رطوبت عسل را به حدود 17 تا حداكثر25 درصد مي‌رساند، يعني حدودا از هر سه گرم شهدي كه زنبور عسل به كندو مي‌آورد، يك گرم عسل به دست مي‌آيد. البته عسل مناطق شمالي كشور به علت بالا بودن رطوبت هوا از آب بيشتري برخوردار است و لذا آبكي مي‌باشد، ولي عسل مناطق كوهستاني از آب كمتري برخوردار مي‌باشد.

زنبور عسل نوعي از آنزيم دياستاز به نام انورتاز را نيز به شهد اضافه مي‌كند كه اين آنزيم به همراه مواد قندي و نشاسته‌اي كه چهار پنجم وزن عسل را تشكيل مي‌دهند، عامل اصلي متبلور شدن يا شكرك ‌زدن عسل به شمار مي‌روند. لذا اين باور كه عسل غيرطبيعي شكرك مي‌زند صحيح نيست، بلكه دليل متبلور شدن و رسوب دادن عسل طبيعي وجود دياستاز و همچنين
كربوهيدرات ها مي‌باشد. دياستاز، ‌ذرات خيلي ريز عسل را به خود جذب كرده و باعث ته‌نشين شدن آن مي‌شود. مقدار گلوكز عسل هر چه بيشتر باشد، زودتر متبلور و ته‌نشين مي‌شود. اين خاصيت فقط در عسل‌هاي طبيعي و غيرتقلبي ديده مي‌شود، زيرا تنها عسل‌هاي طبيعي حاوي دياستاز هستند. مدت زمان شكرك زدن يا متبلور شدن عسل بسته به نوع گل متفاوت است و حتي در مورد عسل اقاقيا به چهار سال هم مي‌رسد. در كشورهاي اروپايي عسل سفت شده و متبلور شده را بيشتر مي‌پسندند.
تشخيص عسل طبيعي و غيرطبيعي از طريق مزه كردن غيرممكن است. براي مصرف كننده يك راه بيشتر وجود ندارد و آن هم استفاده از ابزارهايي است كه بدن در اختيارش گذاشته است. با چشمانش شكل ظاهري عسل را ارزيابي مي‌كند، با بيني‌اش آن را بو مي‌كند و با زبانش آن را مزه مي‌كند.
اگر مجموعه خصوصيات باب طبعش بود و اگر عسل عطر و طعم گل‌ها را داشت، آن عسل واقعي است و ارزش آن را دارد كه بهايش را در حد معقول بپردازد. لازم به ذكر است مزه، عطر، طعم، رنگ و بوي عسل فقط مربوط به گل هر منطقه مي‌باشد و به نژاد زنبور عسل بستگي ندارد. نوع نژاد فقط در پركاري و كم‌كاري تاثير دارد.»
همان طور كه قبلا اشاره شد چهار پنجم وزن عسل را كربوهيدرات‌ها تشكيل مي‌دهند و بقيه آن عبارت است از: پروتئين، املاح معدني، عناصر معطر، آنزيم‌ها، ويتامين‌ها، گرده گل و آب. هر 100 گرم عسل 330 كيلوكالري انرژي توليد مي‌كند. لذا عسل، غذايي مقوي و انرژي‌زاست و به كمك دياستازهايش چربي‌هاي اطراف قلب را آب مي‌كند. به همين دليل مصرف آن به سالخوردگان و بيماران قلبي توصيه مي‌شود.
چگونه عسل در درمان زخم ها مؤثر است؟
زماني كه عسل با رطوبت بدن تماس پيدا مي كند. آنزيم گلوكز اكسيداز كه توسط زنبورها در عسل ايجاد شده است به آرامي آزاد مي شود و پراكسيد ئيدروژن ضد عفوني كننده به ميزان زيادي آزاد مي شود و مي تواند در حدي كه به خود بافت آسيب نرساند، باكتريها را نابود كند. در ادامه با جذب مايعات و مواد مقوي به منطقه آسيب ديده باعث رشد سلولي و جلوگيري از خشك شدن زخم مي شود.
فعاليت استميك عسل باعث حضور يك لايه از مايع بين بافتها و بانداژ مي شود و باعث مي شود در هنگام نياز بدون درد جابه جا شود و سلولهاي جديد پاره نشود. به همين جهت در برخي بيمارستانهاي دنيا براي درمان زخم بستراز تركيبات آن استفاده مي شود.
ويژگي های منحصر به فرد
1_ به راحتي هضم مي شود: مولكول هاي قند موجود در آن مي توانند به راحتي به ساير قندها تبديل شوند، به همين جهت حتي حساس ترين معده ها نيز مي تواند آن را به سادگي هضم كند.
2_ منبع بسيار خوبي از آنتي اكسيدان است: نقش بزرگي در جلوگيري از سرطان و همچنين بيماريهاي قلبي دارد.
3_ سطح كالري آن پايين است: در مقايسه با ساير مواد قندي ۴۰% كمتر كالري دارد، هرچند انرژي آن بسيار بالاست، اما به وزن بدن شخص اضافه نمي كند.
4_ به سرعت در خون پخش مي شود: وقتي با ميزان مناسبي آب مخلوط شود. پس از ۷ دقيقه در جريان خون پخش مي شود و با آزادسازي ملكول قند به عملكرد بهتر مغزكه اصلي ترين مصرف كننده قند در بدن است، كمك مي كند و مانع بروز خستگي مي شود.
5_ در سلامت و ساخت عوامل خوني مؤثر است: بخش مهمي از انرژي مورد نياز براي اين مورد تأمين مي كند. به علاوه باعث تميز شدن خون مي شود و جريان خون را تنظيم و آسان مي كند و مانع بروز مشكلات عروقي و تصلب شرايين مي شود.
چند ويژگي جالب ديگر
1_ عسل هرگز فاسد نمي شود، جهت نگهداري احتياج به يخچال ندارد و مي توان در دماي اتاق آن را نگهداري كرد.
2_ به خاطر ميزان بالاي فروكتوز ۲۵% شيرين تر از قند است.
3_ در درمان آلرژي هاي فصلي براي ساكنين مناطقي كه عسل از گلهاي همان منطقه به دست آمده است، بسيار مفيد است.
4_ تنها غذايي است كه استفاده از آن باعث نابودي چرخه طبيعت نمي شود.

ساخت چند داروي خانگي ساده و مؤثر
1_ براي درمان گلودرد، مي توان آن را با چاي و ليموترش مخلوط كرد و نوشيد.
2_ يك قاشق غذاخوري عسل را با سفيده يك تخم مرغ و يك قاشق چايخوري گليسيرين و يك چهارم فنجان آرد مخلوط كنيد و از ماسك به

دست آمده به جهت جلوگيري از چين و چروك صورت بمدت ۱۵ دقيقه استفاده كنيد و سپس پوست خود را با آب گرم بشوييد.
3_ دو قاشق غذاخوري را با ۲ قاشق چايخوري شير مخلوط كرده، بر روي پوست بماليد، مرطوب كننده خوبي است.
4_ براي جلوگيري از خشكي پوست دست، آرنج و پاشنه پا هم يك قاشق چايخوري عسل را با يك قاشق چايخوري روغن زيتون و يك دوم قاشق چايخوري آب ليمو تركيب كنيد و ۱۵ دقيقه بر روي محل مورد نظر قرار دهيد. نتيجه را بزودي خواهيد ديد.
5_ براي درخشندگي مو نيز يك قاشق چايخوري عسل را در ۴ فنجان آب گرم حل كنيد و بر روي مو بماليد، اگر رنگ موهايتان روشن است، آب يك ليموترش را هم اضافه كنيد. نتيجه خوبي خواهد داشت.
6_ حتي مي توانيد از آن به عنوان دهان شويه هم استفاده كنيد: يك قاشق عسل را با يك فنجان آب گرم تركيب كنيد و دهان خود را با آن بشوييد.
7_ چند سالي است كه دانشمندان تحقيقات زيادي بر روي خواص اين ماده داشته اند و معتقدند ساير خواص اين ماده اسرارآميز بر آنان پوشيده است كه در آينده روشن خواهد شد. بد نيست بر روي تأثير مثبتي كه دوست جوان ما در مبارزه با آلودگي هوا از اين ماده مغذي ديده است هم تحقيقاتي انجام شود.
8_ شايد روزي مشكل هواي آلوده تهران و ساير شهرهاي بزرگ جهان به همين سادگي حل خواهد شد تا آن روز بد نيست كمي زنبورداري بياموزيم تا بتوانيم خودكفاتر عمل كنيم

التماس دعا

saber.memari
30 August 2011, 01:31 AM
معمولاً شيره بسيارى از گل‏ها تلخ است ؛ اما زنبور عسل، آن را به عسل شيرين تبديل مى‏كند :
«وَ أَوْحَى رَبُّكَ إِلَى النَّحْلِ»۱.
و پروردگار تو به زنبور عسل الهام كرد.
خداوند مى‏گويد : باطن زنبور، به وحى من وصل است. چون در بهار، با زنبور سخن مى‏گويم و او را هدايت مى‏كنم:
«أَنِ اتَّخِذِى مِنَ الْجِبَالِ بُيُوتاً وَ مِنَ الشَّجَرِ وَ مِمَّا يَعْرِشُونَ * ثُمَّ كُلِى مِن كُلِّ الَّثمَرَ تِ»۲.
از كوه‏ها و درختان و آن چه [ از دار بست‏هايى ] كه [ مردم ] بر مى‏افرازند ، براى خود، خانه‏هايى برگير . آن گاه از همه محصولات و ميوه‏ها بخور .
خداوند مى‏گويد : من چهار مطلب را به زنبور مى‏گويم : نخست در دل كوه‏ها و روى درخت‏هاى بلند لانه درست كن. كار لانه‏سازى را كه به پايان بردى، بر روى گياهان بنشين و از شيره آن‏ها بخور. اين شيره، گاهى تلخ است ؛ ولى زنبور به دنبال وحى پروردگار، اين شيره تلخ را مى‏خورد ؛ چون از دستور پروردگارش اطاعت مى‏كند. آن گاه خداوند مى‏فرمايد :
«يَخْرُجُ مِن بُطُونِهَا شَرَابٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَ نُهُ فِيهِ شِفَاءٌ لِّلنَّاسِ»۳.
از شكم آنها [ شهدى ] نوشيدنى با رنگ‏هاى گوناگون بيرون مى‏آيد كه در آن، درمانى براى مردم است .
اين آشاميدنى، به گونه‏اى است كه ميكروب به آن راه ندارد. عسل خالص و سالمى كه زنبورش غذاى مصنوعى نخورده باشد و از طبيعت غذا گرفته باشد، اگر هزار سال هم بماند، فاسد نمى‏شود.
زنبور اين تلخى را تحمل مى‏كند ؛ ولى نتيجه اين تلخى، شيرين‏ترين و زيباترين ماده غذايى عالم است. اميرالمؤمنين عليه السلام مى‏فرمايد : در دنيا هيچ ماده غذايى‏اى، شيرين‏تر از عسل وجود ندارد.

۱ . نحل (16) : 68.
۲ . نحل (16) : 68 ـ 69.
۳ . نحل (16) : 69.

التماس دعا

saber.memari
2 September 2011, 07:18 AM
حجامت و آثار شگفت انگیز آن (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

برخی از آثار درمانی و پیشگیرانه حجامت: سرماخوردگی مکرر- آنفولانزا - آلرژی فصلی- بیماری پوستی جوش و کورک- درمان اعتیاد- درمان چاقی- بهبود کارائی کلیه - افزایش کلسترول و دی گلیسیرید خون- دیابت غیر وابسته به انسولین- فشار خون غیر طبیعی «بالا یا پایین» - غلظت خون بالا- سردرد میگرنی- تنگی رگها- افسردگی- سنگینی سر- اسپاسم عضلانی- رشد ناکافی و کوتاهی قد- لاغری- آرتروزها- آفت دهان- ریزش مو - گر گرفتن بدن- تاری دید- بیماریهای تناسلی زنان- ناهنجاریهای عصبی- کم اشتهایی- فراموشکاری- جوش صورت- سکته قلبی و ...
در این مطلب می خواهیم به تعریف حجامت، مزایای آن، آثار درمانی و پیشگیرانه آن و تفاوت حجامت با اهدای خون بپردازیم.

(لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)تعریف حجامت:
حجامت یک روش خون گیری است که به منظور پیشگیری و درمان بیماریها انجام میشود و این نام گذاری احتمالا به علت شیوه ی عمل آن است که ازطریق تحجیم وگشایش و انبساط موضعی عمل می کند.
حجامت از ارکان نظام طب سنتی و طب اسلامی است که با قدمت٣٣٠٠ سال قبل ازمیلاد مسیح در مقدونیه و سپس دریونان باستان و بعد در حدود٢٦٠٠ سال قبل از میلاد مسیح در ایران و چین و سپس١٥٠٠ سال قبل در هند انجام می شده است و توسط بقراط و جالینوس و پس از ظهور اسلام به صورت کامل توسط رسول اکرم(ص) به جهان بشریت اهدا شد.
حکمای بزرگ طب سنتی مانند رازی، بوعلی، جرجانی و ... حجامت را بعنوان ابزار قدرتمند و محوری پیشگیری، در بیماریها و درمان آنها معرفی کرده اند و هم اکنون در ٤١ کشور جهان به رسمیت شناخته شده و درحال انجام و در دست مطالعه و پژوهش می باشد. در ایران حجامت جایگاهی ویژه درفرهنگ مردم داشته و به عنوان سنتی موکد جزء اعتقادات آنها بوده است.
حجامت در واقع اعمال یک استرس فوری به سیستم ساکن دفاع عمومی بدن است تا آن را برعلیه کلیه عوامل درونی و بیرونی هشیار و فعال نماید.
بیشترین کاربرد حجامت در بُعد پیشگیری است و با مکانیسمهای مختلفی از جمله تنظیم سیستم ایمنی، تنظیم ترکیبات شیمیایی و هورمونی خون و تنظیم سیستم اعصاب خودکار بدن از ابتلا به انواع بیماریها پیشگیری می کند. علاوه براین حجامت کاربرد های درمانی نیز دارد به نحوی که در درمان برخی بیماریها مانند سردردهای عصبی و میگرنی، چربی، قند و اوره خون، سنگهای کلیوی و کیسه صفرا موثر است .
بوسیله حجامت خونهای آلوده و غیر قابل استفاده (مانند روغن سوخته وسایل نقلیه) از بدن خارج می شود. این خونها به مرور زمان در پشت و برخی دیگر از نقاط بدن جمع شده و در فرصتهای مناسب به تدریج توسط بدن خارج می شود اما عملکرد بدن در این زمینه بسیار کند است به گونه ای که به مرور زمان بر تراکم این خونهای آلوده افزوده می شود و سلامتی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.
حجامت طبیعت مدبره را که روحی هوشمند در بدن ما است و بدن ما را به طرف تعادل سوق می دهد، تنظیم می کند و انحراف آن را می گیرد . طبیعت مدبره، باعث می گردد مثلاً وقتی صفرا در بدن فرد بالا می رود، افراد دوست دارند ناخود آگاه مواد با طبع سرد مانند ترشیجات بخورند. فردی که اصول تغذیه را رعایت می کند این طبیعت مدبره در بدن او هوشنمد و تنظیم است، چنین افرادی برخی مواقع دوست دارند چیزی را بخورند یا کاری را بکنند و باید آن را انجام دهند که به نفعشان است مثلاً صفراویها در تابستان دوست دارند خنکی بخورند و بلغمی ها در زمستان با خوردن یک قاشق ماست احساس ناخرسندی می کنند، ولی اگر تغذیه ناسالم شد، به مرور زمان این طبیعت مدبره منحرف شده و درست عمل نمی کند و خود را به ناچار با این روشهای غلط تغذیه و زندگی هماهنگ می کند مانند وجدان که در صورت ارتکاب مکرر اعمال نادرست، به مرور در بدن تضعیف می گردد.

روش حجامت:
حجامت انواع مختلفی دارد که محل و روش انجام آن متفاوت است ولی آنچه در این قسمت بیان شده است در خصوص حجامت عام می باشد که به طور معمول مطرح بوده و انجام می شود.
محل حجامت عام بین دو کتف است. ابتدا بوسیله لیوان مکش مخصوص، خونهای آلوده در نقطه خاصی جمع می شود و سپس توسط تیغ چند خراش سطحی ایجاد می شود. این کار درد بسیار مختصری دارد. سپس خونهای آلوده وارد لیوان شده و دور ریخته می شود .در مراكز معتبر لیوان و تیغ حجامت استریل و یکبار مصرف می باشند.
حجامت در اسلام:
حجامت در اسلام جایگاه خاصی دارد و در این زمینه حدیثهای فراوانی نقل شده است که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود:
رسول اعظم (ص) در حدیث شب معراج می فرمایند:
فی لَیلَه اَسری بی الَی السماءِ ما مَرَرتُ بِملاء مِنَ الملائِکَهِ اِلا اَن قالوا یا محَمَد اِحتجِم و امر اُمَتِکَ بِالحِجامَه
وقتی به آسمان هفتم صعود کردم هیچ ملکی از من گذر نکرد، مگر این که گفت: ای محمد حجامت کن و امتت را به حجامت امر بفرما. بحارج 62 ص 300 باب 89 و همچنین تفسیر المیزان آیه اول سوره اسری
رسول اعظم (ص):
پنج چیز از سنتهای پیامبران الی است: حیا، حلم، حجامت، مسواک و عطر زدن
کافی ج 6 ص 484
امام علی (ع):
به درستی که حجامت بدن را سالم و عقل را نیرومند می گرداند.
بحارج 62 ص 114 ج 10 ص 89
امام رضا (ع):
رسول خدا فرمودند اگر در چیزی شفا وجود داشته باشد پس در تیغ حجام است یا در شربتی عسل وسائل ج 17 ص 541
فواید و آثار درمانی حجامت:
ثابت شده که حجامت برای حدود هفتاد بیماری اثرات پیشگیرانه و درمان کننده دارد. برخی از آثار درمانی و پیشگیرانه حجامت موارد زیر است:
سرماخوردگی مکرر- آنفولانزا - آلرژی فصلی- بیماری پوستی جوش و کورک- درمان اعتیاد- رفع سلولیتهای بدن - درمان چاقی- بهبود کارائی کلیه - دفع چربی کبد- افزایش کلسترول و دی گلیسیرید خون- دیابت غیر وابسته به انسولین- اوره بالا- فشار خون غیر طبیعی «بالا یا پایین» - غلظت خون بالا- مسمومیت غذایی و دارویی- سردرد میگرنی- تنگی رگها- اعتیاد به مواد مخدر- افسردگی- سنگینی سر- اسپاسم عضلانی- رشد ناکافی و کوتاهی قد- لاغری- واریس- کمر درد- آرتروزها- آکنه و بثورات پوستی- کهیر- آفت دهان- ریزش مو - پر مویی بدن- گر گرفتن بدن- تاری دید- خواب رفتگی و بی حسی عضلات- بیماریهای تناسلی زنان- ناهنجاریهای عصبی- کم اشتهایی-کم هوشی- فراموشکاری- جوش صورت- سکته قلبی- مالیخولیا- خوش زخم شدن بیماران دارای قند خون
عوارض جانبی؟!
حجامت هیچگونه عارضه ای برای بدن ندارد. اما این افراد می بایست از حجامت خودسر خودداری نمایند: زنان باردار، افرادی که در دوران قاعدگی قرار دارند، افرادی که مشکلات انعقادی خون دارند و بیماران هیموفیلی.

تذكر مهم:
- افرادی که کم خون، لاغر و تکیده با بدن خشک هستند یا غلبه سردی شدید دارند حتماً باید تحت نظر پزشک حجامت نمایند.
- انجام حداكثر دو بار حجامت در سال برای افراد سالم جهت پیشگیری و حفظ الصحه توصیه می گردد و حجامت های خاص درمانی می بایست تحت نظر پزشک صورت گیرد.
- حجامت از سن چهار ماهگی به بالا (تا قبل از فوت) قابل انجام است. در خصوص حجامت کودکان امام صادق ع فرموده اند، حجامت در چهار ماهگی باعث حذف لعاب بدن و کاهش حرارت سر و بدن می گردد، لذا توصیه می شود بعد از پایان چهار ماهگی، نوزادان را حجمات بسیار سبک انجام دهید.

بهترین زمان جهت انجام حجامت:
از نظر ماه قمری بهترین زمان، محدوده زمانی روزهای هفدهم تا بیست و هفتم هر ماه می باشد، همچنین حجامت در اواخر اسفند ماه نیز توصیه شده است.
از بهترین روزهای مهم دیگر جهت انجام حجامت، هفتم و چهاردهم ماه حزیران رومی است.
ماه حزیران ماه نهم از ماه های رومی است که پس از ماه ایار است. در میان ماه های رومی چهار ماه را سی روز محاسبه می کنند که یکی از این چهار ماه حزیران می باشد. بهترین زمان برای حجامت بر اساس روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همین ماه رومی حزیران است. بهترین زمان حجامت از نظر فصل، فصل بهار و بعد پاییز است.
توصیه های قبل از حجامت:
- در مراكز معتبر حجامت نمایید.
- معده نباید خالی باشد، همچنین انجام حجامت بلافاصله پس از صرف غذای پر حجم توصیه نمی شود.
- بدن خسته نباشد.
- از فعالیت زیاد و ورزش سنگین، استحمام طولانی، استخر و سونا و جماع بپرهیزد.
- مایعات بدن در حد مناسب باشد.
- قبل از حجامت یک عدد انار میل نمایید.
- از حجامت در صبح زود و بخصوص قبل از صبحانه جدا پرهیز نمایید.
- در صورتیکه در محل حجامت دارای پوست پر مویی هستید، ازاله نمودن موهای بدن در موضع حجامت توصیه می گردد.
توصیه های بعد از حجامت:
برای تسریع در از بین بردن جای زخمها، کمی به آن عسل چند گیاهی زنبوری بمالید.
تا ۱۲ ساعت بعد از حجامت از مصرف لبنیات مانند شیر، خامه، کره، پنیر، بستنی، ماست، دوغ، کشک و نیز غذاهای ترش مزه خودداری نمایید.
مصرف عسل و انار شیرین بلافاصله بعد از حجامت توصیه می شود.
صبح روز بعد از حجامت، محل حجامت را با آب خالی و بدون ماساژ و شامپو بشویید.

تفاوت حجامت با خون دادن:
بی شک اهداء خون امری خدا پسندانه، انسانی و ایثارگرانه بشمار می رود، چرا که با اهدای آن جان انسانهای نیازمند به خون را نجات داده ایم. اما قیاس بین حجامت به عنوان یک روش درمانی و پیشگیری و اهداء خون قیاسی منطقی به نظر نمی رسد زیرا که:
- در حجامت ابتدا با بادکش، روی جریان خون تغییراتی را ایجاد می کنند و سپس خراشهای ظریف پوستی که زده می شود یک فرایندهایی را در بدن تحریک می کند و مدل خون گیری آن نیز سطحی می باشد ولی در خون دادن یک استرس و شک منفی است که بوسیله یک سوزن، خون در گردش مورد نیاز بدن را خارج می کند. از لحاظ حجم خون خارج شده در حجامت حداکثر 80 سی سی ولی در خون دادن حدود 500 سی سی خون خارج می شود.
- حجامت باعث کم خونی و هیچ عارضه ای نمی شود.
- حجامت دارای خواص فوق الذکر می باشد ولی خون دادن تنها یک عمل انسانی و ایثارگرانه می باشد.
- در حجامت خون کثیف از بدن خارج می گردد ولی در خون دادن خون تمییز و مورد نیاز بدن را اهدا می کنیم.
منبع: سینای سلامت (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

saber.memari
2 September 2011, 08:48 AM
مضرات چای (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. 1389%2F12%2F%25d9%2585%25d8%25b6%25d8%25b1%25d8%25 a7%25d8%25aa-%25da%2586%25d8%25a7%25db%258c%2F)

لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. )

۱- بوته چای جزو معدود گیاهانی است که به دلیل وجود سموم فراوان در بافت آن، در طبیعت هیچ آفت جدی به جز انسان ندارد! مزارع این گیاه نیاز به سمپاشی ندارند و هیچ چرنده، پرنده، حشره و … به آن نزدیک نمی شود. اگر در بین علوفه چهارپایان (هر نوع که باشند) حتی کمی برگ چای باشد، حیوان به محض جویدن آنها را از دهانش بیرون می ریزد!

۲- در بسیاری از مناطق کشاورزی، برای آن که احشام و سایر حیوانات به مزارع و کشتزارهای مختلف نزدیک نشده و زراعت را خراب نکنند، اطراف آنها را بوته چای می کارند. حیوانات با مشاهده بوته چای به مزرعه نزدیک نمی شوند!

۳- اولین وارد کننده تخم این گیاه به ایران در اوایل دوره قاجار انگلیسی ها بودند که با همکاری عناصر خودفروخته ای در دربار قاجار، کشت این گیاه و نوشیدن دم کرده آن را در ایران رواج دادند. عکس العمل علماء و حکمای سلیم النفس آن دوران در برابر این حرکت پلید استعماری شدید بود. در یکی از نامه هایی که به دربار قاجار نوشته شده است آمده: «چرا می خواهید گیاهی را در ایران رواج دهید که حتی الاغ ها از نزدیک شدن به مزارع آن خودداری می کنند! چای مولد سودا در بدن و سودا مقدمه سرطان است!». واقعیت آن است که حکمای ایران زمین از چند هزار سال قبل با این گیاه آشنایی داشته و به خوبی می دانستند که این گیاه ارزش غذایی نداشته، بلکه مصرف غیر دارویی آن مضر است.

۴- موادی که در اصطلاح علم شیمی ساختار مولکولی حلقوی دارند (مواد آروماتیک) سرطان زا هستند. «پلی فنول» یکی از مواد آروماتیک است که چای هم این ماده را دارد. فنول چیست؟ فنول یک ماده دارای ترکیبات حلقوی است که بر روی پوست، کبد و سیستم گوارش اثرات نامطلوبی می گذارد. جالب اینجاست که قریب به اتفاق مواد معطر شیمیایی که در کارخانجات به چای اضافه می کنند هم جزء مواد آروماتیک و سرطان زا هستند! (گل بود به سبزه هم آراسته شد!!)

۵- مصرف چای (خصوصاً پس از غذا که سال هاست عادت بسیاری از ایرانیان شده است) جلوی جذب آهن معدنی موجود در غذاها توسط بدن را می گیرد که در نتیجه منجر به بروز بیماری کم خونی مزمن در مصرف کنندگان می شود. چای دارای ترکیباتی به ‌نام تانن است که مزه‌ تلخ چای را ایجاد می کند. تانن‌ها با آهن، ایجاد رسوب می‌ نمایند و این رسوب به دلیل درشتی ملکول و سنگینی، غیر قابل جذب توسط بدن است. لذا در صورتی که غذای مصرفی دارای آهن بوده و بلافاصله بعد از آن چای مصرف شود، از جذب آهن آن جلوگیری می کند. فراموش نکنید که عارضه کم خونی خود باعث ده ها بیماری دیگر در بدن می شود.

۶- همان گونه که گفته شد چای دارای ماده ای است به نام تانن. این ماده بسیار مدر است و به همین خاطر مایعات بدن را دفع کرده و پلاسما غلیط می شود. آنزیم ها در پلاسمای غلیظ نمی تواننند فعالیت کنند و به همین خاطر مواد زاید در بدن انبار شده و موجب بیماری های گوناگون می شود. ضمناً تانن موجب فعالیت بیش از حد سلول های اپیتلیال کلیه شده و کلیه را به مرور از کار می اندازد!

۷- گیاه چای دارای ماده ای است به نام اگزالیک اسید، که مسموم کننده بوده و اختلالات متابولیسمی ایجاد می کند. این ماده در کلیه رسوب کرده و سنگ های کلیوی اگزالیک را موجب می شود.

۸- مصرف زیاد چای دندان ها را لک دار و سیاه می کند.

۹- چای ترشح اسید معده را تحریک می کند و همچنین به دلیل ماهیت اسیدی خود، در بروز زخم معده مؤثر است.

۱۰- در هر فنجان چای بین ۶۰ تا ۷۵ میلی گرم «کافئین» وجود دارد که LDL خون را افزایش می دهد و عاملی می شود برای انفارکتوس های قلبی و مغزی، ولی البته آرام بخش است و در دراز مدت اعتیاد ایجاد می کند!

۱۱- به دلیل وجود مقدار زیادی از ماده کافئین در چای، براى عده اى باعث تحریک اعصاب و یا تپش قلب می شود. همچنین نوشیدن چاى پررنگ براى خانم ها احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش مى دهد.

۱۲- ماده آرام بخش دیگری در چای وجود دارد به نام «تئین» که محرک سیستم اعصاب سمپاتیک است و موجب افزایش ترشح آدرنالین می شود. تئین موجب کاهش مقدار منیزیم داخل سلول ها می شود. منیزیم ماده ای است که در سلول قرار دارد تا با انواع سرطان ها مبارزه کند و با نوشیدن چای این ماده مفید از بدن خارج می شود.

۱۳- به نظر شما چرا اغلب افراد چای خور جدی، هنگامی که تصمیم به ترک چای می گیرند با علایمی مشابه با علایم معتادان مواد مخدر در هنگام ترک مواد مذکور (همچون سردرد، بی خوابی، بی حوصلگی، آشفتگی روحی و …) مواجه می شوند؟! آیا این موضوع که ادعا شده است سال هاست تولید کنندگان چای در کشورهای خارجی برای حفظ مشتریان خود به چای مواد افزودنی مضر و اعتیادآوری اضافه می کنند قابل اعتنا نیست؟

۱۴- چند نفر معتاد به مواد مخدر را می شناسید که سیگاری نباشند؟ و چند نفر سیگاری را می شناسید که چای خورهای قهاری نباشند؟! چای به دلیل مواد افیونی طبیعی که در خود داشته و مواد شیمیایی که در فرآیند تولید توسط بسیاری از تولیدکنندگان به آن اضافه می شود، مقدمه ای برای آمادگی بدن جهت پذیرش انواع اعتیادها به مواد مضر دیگر است.

۱۵- اگر دقت کنید قریب به اتفاق مواد سمی در طبیعت دارای طعم تلخ می باشند. شاید پروردگار مهربان با این گونه خلقت خواسته است به موجودات هشدار دهد که چه موادی خوراکی نیستند و باید از آنها پرهیز کنند. چای یکی از تلخ ترین گیاهان موجود در طبیعت است که البته با روش های مختلف سعی در کاهش این تلخی و صد البته عادت دادن ذایقه مردم به آن دارند.

۱۶- همه این ها که گفته شد برای چای سبز که خشک شده سریع برگ سبز چای می باشد صادق است. چای سیاه که دم کرده مضرتری از چای سبز (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. )است با انبار کردن برگ سبز چای در مکان های گرم، پوسیده شدن و تخمیر این برگ ها، تغییر رنگ آنها به قهوه ای و سیاه (مشابه عملی که باغبانان در وسط باغ با بر روی هم تلنبار کردن برگهای درختان انجام می دهند تا پوسیده شده و تبدیل به کود گردند)، سپس خشک کردن این برگهای پوسیده بدست می آید!

۱۷- بدتر از چای سبز و چای سیاه، چای های جدید طعم داری هستند که دارای اسانس های شیمیایی مختلف بوده و تمامی مضرات دو نوع چای قبلی را دارند بعلاوه مضرات مواد شیمیایی عطری و طعم دهنده های مصنوعی! (هرچه خوبان همه دارند تو یک جا داری!!)

۱۸- یکی از موارد مرسوم در جامعه ما (خصوصا در مراسم، جشن ها، سمینارها و …) مصرف بسیاری از نوشیدنی ها در لیوان های یک بار مصرف پلاستیکی است. این ظروف به خصوص در مجاورت با نوشیدنی های داغ به سرعت مواد فوق العاده سمی و خطرناک نفتی را آزاد می کنند. برای امتحان می توانید در یکی از این لیوان ها چای داغ بریزید و چند دقیقه ای کنار بگذارید تا سرد شود. خواهید دید که پرده ای از مواد نفتی روی آن می بندد!

۱۹- در انواع چای های بسته ای (معروف به Teafix یا Lipton)، ضایعات/ته مانده های چای که قابل ارایه به شکل عادی نیستند در بسته های کاغذی که برای جلوگیری از وارفتن آنها در آب جوش، پروسه های شیمیایی مختلفی روی آنها انجام شده و آغشته به انواع مواد مضر هستند قرار می گیرند. پاره ای از مواد شیمیایی موجود در کاغذ مذکور در آب جوش حل شده و وارد بدن مصرف کننده می شوند!

۲۰- میدانیم که انصافاً دین اسلام کامل ترین دین است و حتی در مورد جزیی ترین موارد زندگی شخصی و اجتماعی دهها و صدها حدیث و روایت در کتب دینی ما نقل شده است. حال با فرض این که ادعاهای بوقهای تبلیغاتی تبلیغ کننده مصرف چای صحیح باشد و مصرف این گیاه باعث آن همه منافع ادعایی آنها باشد، آیا به نظر شما عجیب نیست با وجود آن که گیاه (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. )چای از پنج هزار سال قبل شناخته شده بوده است حتی یک مورد هم از معصومین و بزرگان دینی درباره خواص چای و توصیه به مصرف آن مطلبی در هیچ کتاب معتبری به ما نرسیده است؟! برعکس، همان گونه در بالا هم اشاره شد، علما و حکمای هوشیار ما اولین اقشاری بودند که در مورد ورود چای به کشور عکس العمل منفی نشان داده و به مخالفت برخاستند.

۲۱- ابو علی سینا (نابغه طب اسلامی) در طب سنتی از چای به عنوان ماده پست غذایی نام می برد و از آن فقط برای مصارف درمانی در شرایط خاص استفاده می کرده است.

۲۲-ممکن است علیرغم خواندن موارد فوق به دلیل تبلیغات زیادی که در قالب مقالات و اخبار مختلف شبه علمی به خورد جامعه داده می شود، هنوز باور نکرده باشید که مصرف این نوشیدنی همه جا تا این حد مضر است. بسیاری می پرسند که اگر واقعاً چای مضر است پس چرا این قدر در رسانه ها از آن تعریف شده و در همه جا مصرف می شود؟ پاسخ آن است که اولاً ما نفی نمی کنیم که چای فواید اندکی نیز دارد، اما این فواید قابل مقایسه با مضرات فراوان آن نیستند. مانند شراب و قمار که خداوند متعال در قرآن کریم در مورد آنها می فرماید: «از تو در مورد شراب و قمار می پرسند، بگو در آنها منافعی هست، اما ضررهای آنها بسیار بیشتر است». ثانیاً فراموش نکنید که تجارت (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. )چای گردش مالی میلیاردی در سراسر جهان دارد. به نظر شما مافیاها و کارتل های تجاری بزرگی که از این راه منافع و سود سرشاری می برند به این راحتی اجازه می دهند که حقایق برای مردم آشکار شوند؟! فراموش نکنید که در اوایل قرن بیستم شرکت های سازنده سیگار و دخانیات به پاره ای از دانشمندان بی وجدان مخفیانه پول می دادند تا مقالات به ظاهر علمی در رد خطرات دخانیات و حتی طرح فواید استفاده از آن نوشته و در مجلات معروف علمی آن زمان چاپ کنند. اسناد این تبانی های بزرگ و کثیف در اواخر قرن بیستم منتشر شد، یعنی زمانی که همه ذینفعان ماجرا مرده بودند و مضرات بلای خانمانسوز دخانیات بر همه آشکار شده بود! دور از واقعیت نیست که گفته شود مشابه چنین اتفاقاتی در زمانه ما هم برای چای، موبایل، نوشابه، سوسیس، کالباس و سایر موارد مشابه رخ می دهد و این ما هستیم که باید عقلمان را قاضی کرده و سلامتی خود و اطرافیانمان را فدای مطامع مادی عده ای از خدا بی خبر نکنیم.

۲۳- بعضی می پرسند اگر مصرف چای این قدر مضر است چرا خداوند آن را آفریده است؟! پاسخ ساده است: خداوند حکیم هیچ موجودی را در عالم بدون دلیل و حکمت خلق نکرده است، اما این به معنی آن نیست که هرچه آفریده شده خوردنی و دارای ارزش غذایی است!! بوته چای یکی از بهترین گیاهانی است که می تواند هوا را از انواع آلودگی ها پاک کرده و حجم زیادی اکسیژن تولید کند. دلیل آن که هوای مزارع چای بسیار مطبوع است نیز همین واقعیت می باشد. در حقیقت بشر امروز اگر عاقلانه فکر کند باید به جای خوردن برگهای چای، بوته آن را به عنوان یک تصفیه کننده عالی هوا در سرتاسر معابر شهرها بکارد. شاید یک دلیل دیگر برای آن که مصرف خوراکی چای مضر است همین باشد که این گیاه سموم موجود در هوا را به خود جذب می کند! همچنین به دلیل این که گیاه چای اسیدی است، ماده ضد عفونی کننده خوبی می باشد. لذا برای شستشوی چشم های عفونی و لثه های عفونی مفید است. در طب سنتی برای درمان چشم عفونی شده نوزادان در عوض انواع و اقسام داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک های دارای اثرات مضر جانبی فراوان، با استفاده از آب جوشانده چای چشم نوزاد را طی چند نوبت شستشو می دهند.

۲۴-اگر می پرسید که چه باید کرد، عرض می کنم: اولاً اطلاع رسانی وسیع در بین همه آنها که دوستشان داریم. ثانیاً رواج ده ها دم کرده طبیعی خوش طعم، مفید و باصرفه که جانشینان بسیار مطلوبی برای چای مضر هستند در سطح جامعه (برای شروع از خانه خود و نزدیکانتان شروع کنید). به عنوان مثال می توانید به تناوب از جوشانده بادرنج بویه (گیاه مورد علاقه زنبور عسل که جوشانده آن مورد استفاده حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نیز بوده است)، دم کرده برگ گیاه به لیمو (گیاهی با برگ های شبیه نعنا، با شربت به لیمو اشتباه نکنید)، دم کرده میوه نسترن، دم کرده گل گاوزبان، دم کرده بابونه، جوشانده تخم گشنیز (به صورت آسیا شده)، دم کرده پونه، دم کرده زنجبیل، دم کرده زیرفون، دم کرده برگ تیول و … ده ها جوشانده و دم کرده طبیعی و مفید دیگر استفاده کنید.
التماس دعا

saber.memari
2 September 2011, 09:00 AM
پیشگیری از بیماریها (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. om%2F%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2584%25D8 %25A7%25D8%25AA%2F61-%25D9%25BE%25DB%258C%25D8%25B4%25DA%25AF%25DB%258C %25D8%25B1%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B2-%25D8%25A8%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25B1 %25DB%258C%25D9%2587%25D8%25A7)
(لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. om%2F%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2584%25D8 %25A7%25D8%25AA%2F61-%25D9%25BE%25DB%258C%25D8%25B4%25DA%25AF%25DB%258C %25D8%25B1%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B2-%25D8%25A8%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25B1 %25DB%258C%25D9%2587%25D8%25A7%3Fformat%3Dpdf)
(لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. om%2F%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2584%25D8 %25A7%25D8%25AA%2F61-%25D9%25BE%25DB%258C%25D8%25B4%25DA%25AF%25DB%258C %25D8%25B1%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B2-%25D8%25A8%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25B1 %25DB%258C%25D9%2587%25D8%25A7%3Ftmpl%3Dcomponent% 26print%3D1%26page%3D)
(لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. om%2Fcomponent%2Fmailto%2F%3Ftmpl%3Dcomponent%26li nk%3Dcaf9fb1d727daedeed559eeff7ea94ebd3720a91)
نوشته شده توسط استاد جمشید خدادادی

هفت اصل پیشگیری از بیماریها

تا زمانی که گرسنه نشده اید، بر سر سفره ننشینید.
کمی قبل از سیر شدن دست از غذا بکشید.
شبها قبل از خواب حتما اجابت مزاج انجام شود.
تنها زمانی که در سلامت و نشاط به سر می برید، هر نوع غذایی که هوس کردید میل کنید (البته به استثنای غذاهای ممنوعه).
هنگام کسالت و بی میلی از هیچ نوع مواد خوراکی و نوشیدنی استفاده نکنید.
هرگاه اولین لقمه غذا را در دهان گذاشتید و احساس خوبی به شما دست نداد، غذا میل نکنید تا کاملا اشتها پیدا کنید.
هنگام بیماری یا کسالت، هر نوع خوراکی یا غذا را که هوس کردید میل نکنید، بلکه عکس آن غذاها را میل کنید.

امید است با رعایت موارد فوق همیشه سالم و تندرست باشید.
التماس دعا

saber.memari
2 September 2011, 09:03 AM
نکاتی درباره هنر آشپزی (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)
(لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)
نوشته شده توسط جمشید خدادادی

نکاتی درباره هنر آشپزی

آشپزی یکی از هنرهای آدمی است که سلامتی جسم و روح و نشاط و شادابی پوست و مو در گرو آن است. با آشپزی صحیح، انسان می تواند سلامتی خود را تضمین کند. ولی متاسفانه امروزه با استفاده از مواد غیر طبیعی و مضر و سرخ کردن غذاها و استفاده از وسایلی مانند: زود پز، مایکروویو و سرخ کن و استفاده از چاشنی های مصنوعی مانند اسانسها و رنگ های شیمیایی سعی می کنند غذاها را خوشمزه جلوه دهند و ذائقه ها را تغییر دهند. بدتر از آن تبلیغ این نوع غذاها از طریق رسانه های جمعی است و با این کار، غذاهای بی محتوا را به مردم آموزش می دهند و آنان را به همان سمت و سو سوق می دهند که نتیجه ای جز بیماری های گوناگون ندارد!

یکی از سنتهای غلطی که در مورد آشپزی آموزش داده می شود، استفاده از دسکتش است. آنان به همه جا و همه چیز دست می زنند که نباید بزنند، در هنگام آشپزی از دستکش استفاده می کنند.

افرادی که می خواهند آشپزی کنند باید نکاتی را رعایت کنند تا غذایشان فوق العاده خوشمزه و خوش عطر و خوش طعم شود و دیگران با استفاده از این غذاها نهایت لذت را ببرند و از نعمت سلامتی و نشاط لازم برخوردار شوند.
نکاتی که بهتر است رعایت شود
در هنگام آشپزی نطافت و بهداشت عمومی را رعایت کنید و با وضو باشید. داشتن نشاط و شادابی و اعصاب آرام در هنگام آشپزی،در کیفیت غذا اثر بهسزایی دارد؛هم چنین است استفاده از مواد طبیعی و تازه و استفاده نکردن از دستکش در هنگام طبخ غذا.با این کار. نشاط و شادابی درونتان به صورت انرژیهای مفید و موثر از طریق چشم و نوک انگشتان به مواد غذایی منتقل شده و آن را به خود و اهل منزل هدیه می کنید؛ زیرا هنگام نشاط ، اشعه ی آلفای مغز زیاد شده و به صورت انرژی از طریق چشم و نوک انگشتان خارج می شود. هنگام پختن غذا نام خدا را یاد کنید و از او بخواهید غذایی که طبخ می کنید مایع سلامتی خود و خانواده تان باشد.
سعی کنید غذاها را با ادویه جات طبیعی معطر و خوش طعم کنید و عطر لازم را به غذا بدهید. سعی کنید غذا را با حرارت ملایم طبخ کنید بااین روش، غذا بسیار خوش مزه می شود و در سلامتی انسان تاثیر به سزایی خواهد داشت.
التماس دعا

saber.memari
5 September 2011, 10:27 AM

آفت دهان

براي درمان آفت دهان عسل را روی آفت ماليده و روزي چند عدد سيب بخوريد. از غذاهای ممنوعه پرهيز نماييد. و يا می توانيد، عسل را روي سيب ماليده و آنرا به صورتی كه مدت زيادي در دهان بماند، جويده و بخوريد. اگر آفت در دهان زياد است و جويدن درد آور است، می توانيد در آب سيب، عسل ريخته، و آنرا جرعه جرعه بنوشيد، بطوريكه براي مدتی، در دهان نگهداريد . ‎ ‎

دهان و دندان

خوردن شكلات،پفك و چيپس،بيسكويت و ... باعث بروز لوزه سوم و خرابی دندانها می شود.

رفع عفونت و دندان درد: از خوردن فرآورده های حيوانی، پرهيز كنيد و روزي يک تا سه حبه سير را، بسته به سن افراد، به اندازه عدس خوب ريز كرده، 5/2 ساعت بعد از غذا، بدون جويدن با آب ببلعيد.

جلوگيری از ابتلا به عفونت دندان: سردی ها را كم استفاده نموده و روزي چند بار، با انگشت به نمك زده و دندانها را ماساژ دهيد.

خمير دندان: پوست چوبی بادام را بر روي توری و شعله قرار داده و ذغال نماييد. ذغالها را آسياب نموده والک كرده و به آن نمك اضافه نماييد. مسواك زدن با اين ماده، دندانها سفيد و براق شده و هيچگاه خراب نمي شود.

تركهای روی زبان: به علت ترشی زياد ايجاد می شود، كه براي رفع آن ترشی را حذف و غذاهای لعابدار و ژلاتينی استفاده نماييد.

saber.memari
10 September 2011, 06:37 AM

پنیر

پنير را صبح نخوريد و شب پنير ليقوان كم نمك بخوريد با نان و سبزي چند گردو و چند خرما
مفيد براي: 1- كم خوني 2-ساييدگي استخوان 3- پوكي استخوان

مضرات شیر و ماست پاستوریزه
نوشته شده در تاريخ 8 مهر 1386
32 تا بیماری برای ماست نوشتم و 10ساعت درس دادم، گفتیم که وقتی بچه ماست بخوره (منظورم ماست پاستوریزه است) بچه پیش فعال می شه، گفتم که بچه پیش فعال یعنی چی، مثلاً کسی ماست می خورد 4 ساعت می خوابد دیگه توان اینکه یک تحقیق 30 دقیقه ای کنه ندارد.
خوب حالا شیر، شیر معمولاً یک قندی داره به نام لاکتوز، در افراد بزرگ سال انزیم لاکتوز وجود ندارد در نتیجه با خوردنش حالت تهوّع می گیرند یا دچار اسهال می شوند یا دچار یبوست می شوند؛ خوب جدیداً امدن شیر های کم لاکتوز تولید کردند درحالی که شیری این طوری باشه دیگه به درد نمی خوره، ما نمی گوییم شیر بد، ماست بد، اگر رفتید داخل یک ییلاقی که گوسفند فقط علف صحرا را خورده، بخورید نوش جانتون ولی ماستش را کمتر بخورید، یکم به ماستش نعنا، پونه، نمک ، موسیر بزنید و کم بخورید عیبی نداره ولی ماست های پاستوریزه می خورید و عصبی می شوید خوب ماست چه کار می کنه؟ یک چهارم ماست اسید لاکتیک است، اسید لاکتیک چه کار می کنه؟ ایجاد اسیدوز در بدن شما می کنه که دو قسمت بدن تان را فعال می کنه یکی ریه است که به نفس نفس می افتی که این هیدروژن را خارج کنه یکی هم کلیه تون فرسوده می شود تا این حالت اسیدی ماست را خارج کنه، خوب داخل مغز چه اشکالی ایجاد می شه؟ نورون های مغزی را فعالیتش را کم می کنه.

کلسیم موجود در شیر و ماست جذب نمی شود!
اين مقدار کلسيمی که امروزه توصيه می شود استفاده شود منطقی نيست. استفاده از سه ليوان شير روزانه که برابر است با 1000 ميلی گرم کلسيم در روز که 900 ميلی گرم آن از طريق مدفوع و 100 ميلی گرم آن از طريق ادرار دفع می شود. سوال: چقدر از اين مقدار کلسيم مصرف شده جذب شده است ؟...
برای اطلاعات بیشتر مقاله متابولیسم کلسیم و فسفات را بخوانید.

مضرات ماست چکیده نشده
امروزه خوردن ماست در کنار غذا برای خیلی ها یک عادت شده است. ولی باید دانست که طبع ماست سرد و تر بوده و اسید لاکتیک زیاد تولید میکند. ماستی که چکیده نباشد در آب آن سردی زیاد است. مضرات مصرف زیاد ماست چکیده نشده:
پوكي استخوان و سائيدگي استخوان
2- شب ادراري بچه ها
3- يبوست
4- ناراحتي اعصاب و روان
5- صرع (براي كساني كه طبع سرد دارند)
6- عرق كردن زياد
7- آلرژي
8- عرق كردن زياد (كف دست – زير بغل – كف پا)
9- ارترز
10- رماتيسم
11- سيستم ايمني بدن را كم مي كند خار استخواني در پاشنه پا يا در استخوان دنبالچه ايجاد مي كند و نمي تواند روي صندلي بنشيند. 1-
سعي كنيد بجاي ماست سالاد استفاده كنيد. اگر ماست ميل داشتيد از ماست چكيده + نمك + پونه كوهي يا نعناع + كاكوتي + پودر موسير بمقدار كم استفاده كنيد

التماس دعا

saber.memari
10 September 2011, 06:39 AM
کبد (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

غذاهای مفید برای کبد

غذاهای مفید برای کبد عبارتند از:
انواع میوه جات، سبزیجات، بخصوص کاهو و هویج و خیار، روغن زیتون، انار و شاتوت که اثر معجزه آسایی روی کبد دارند. در حقیقت شاتوت ضد هپاتیت است. انواع بذرهای ملین از قبیل خاکشیر، اسفرزه، بارهنگ، تخم ریحان و تخم شربتی، بالنگو، شیرخشت، ترنجبین، فلوس به مقدار کم، سوپ جو، آش جو، نان جو، بخصوص نان جوی دوسر و نوشیدن روزانه حداقل شش لیوان آب خنک نیم ساعت قبل و دو ساعت و نیم بعد از غذا، سالاد فصل همراه با لیموترش تازه و روغن زیتون قبل از غذا، زرشک و آب زرشک، عسل، کشمش، توت و انجیر، برگه هلو و برگه زردآلو، کدو خورشتی، کدو حلوایی، کنجد، اسطوخودوس، بادرنجبویه، کاسنی، آب مرکبات، مغز بادام خام.
با تغذیه صحیح و مناسب می توان کبد را سالم نگه داشت. در واقع سالم بودن کبد مساوی است با سلامت جسم و روح. یکی از شگفتی های کبدترشح ماده ضد ویروسی است به نام اینترفرون. این ماده زمانی تولید می شود که کبد در نهایت سلامت باشد. پس باید از این اندام شگفت نهایت مراقبت انجام شود.
آیا نمی توان عظمت خدا را در کبد دید؟

به نقل از کتاب 15 روز تا سلامتی، تالیف استاد جمشید خدادادی، صفحه 77

غذاهای مضر برای کبد

غذاهای مضر برای کبد عبارتند از:
چای، شیرینیجات قنادی، سرخ کردنی، پرخوری، غذاهای چرب و پرحجم، ماست، نوشابه، آب یخ، تخم مرغ، شور، نمک زیاد، ترشیجات سرکه، فلفل و ادویه جات تند به مقدار زیاد، سیر زیاد، تمام غذاهای ساندویچ فروشی ها، غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده، سس، رب، بادمجان زیاد، نوشیدن مایعات همراه با غذا و یا بلافاصله بعد از آن، تنقلات مصنوعی، آجیل شور، خرده خرده غذا خوردن، یعنی اینکه دهان پیوسته بجنبد، ماکارونی، آش رشته، انواع دخانیات، مشروبات الکلی که موجب سیروز کبدی می شوند. عصبی شدن و حرص خوردن، یبوست مزاج، تنبلی و عدم فعالیت فیزیکی، خواب زیاد، تند و سریع غذا خوردن، گوشت زیاد از عوامل دیگری است که برای کبد مضر است.
کبد اندام فوق العاده حساسی است که اگر از آن مراقبت نشود، سریع دچار کم کاری و بیماری می شود. سعی کنید در محافظت از این اندام نهایت سعی و کوشش را انجام دهید. زیرا کبد عضو فوق العاده مفیدی است که حتی با کمترین غم و اندوه آزرده شده و آنزیم های SGPT و SGOT آن به سرعت ترشح شده و زیاد می شوند. همچنین است آنزیم LDH خون که ازدیاد آن بسیار خطرناک است. خوردن ماست به علت داشتن اسید لاکتیک فراوان این آنزیم را افزایش می دهد.
به نقل از کتاب 15 روز تا سلامتی، تالیف استاد جمشید خدادادی، صفحه 77

saber.memari
10 September 2011, 06:43 AM
بیماری های رایج زنان (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. om%2F%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2584%25D8 %25A7%25D8%25AA%2F56-%25D8%25A8%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7%25D8%25B1 %25DB%258C-%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25B1%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25AC-%25D8%25B2%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-)

بیماری های رایج زنان

خانمهایی كه دچار جوش سر سیاه در صورت هستند:
دو قاشق غذاخوری آرد جو الك شده + یك مقدار آب
خمیر نسبتا شل تهیه می كنیم صورت را با صابون بادام می شوییم وقتی شد. 10 تا 15 دقیقه این خمیر روی صورت بصورت ماسك شده بماند و قبل ازخشک شدن باید بشویند.

عفونت ادراری و مجاری ادرار در خانمها:
روزی دو یا سه لیوان شربت عسل بخورید. نبات و قند و شكر نخورید و روزی دو بار مجرای ادرار را شستشو دهید.
خانمهایی كه دچار ناراحتی زنانه هستند. از اسفرزه یا قدومه شیرازی استفاده كنند.

خانمهایی كه طبع سرد دارند و رحم آنها یخ كرده از شدت سرما دچار دل درد می شوند. دانه خربزه را آسیاب كرده سپس الك كرده و یك قاشق در یك لیوان آب همراه با مقداری عسل حل كرده میل كنند ناراحتی از بین می رود.

خانمهایی كه در دوران پریود در ناحیه زیر شكم دچار درد می شوند. بهترین دارو خوردن مغز تخم خربزه است.

خانمهایی كه در طول ماه لكه بینی دارند یا در مرز سن 50 سالگی كه می خواهند یائسه شوند و فوق العاده دچار خونریزی می شوند با خوردن این نوشابه سریع مساله آنها حل شده نیاز به استروكتومی ندارند:
یك لیوان آب هویج + یك قاشق عسل را با چنگال مخلوط كرده و روزی دو تا سه لیوان میل كنند.
سیر و پیاز نخورید. آب زیاد نخورید و ترشی نخورید.

دختر خانمها و خانمهایی كه موقع پریود دچار درد شدید می شوند یا در روز اول درد شدید دارند قره قروت – ماست – پفك نخورند.

پونه كوهی یك قاشق + آویشن شیرازی یك قاشق + آب جوش دو لیوان + نیم ساعت دم كنید سپس با عسل در حالت گرم بنوشید.

برای خونریزی زنانه مفید است:
جوانه گندم یا جوانه آلفاآلفا یا یونجه یا چند قاشق جوانه شبدر

خانمها اگر میل جنسی كم دارند: از لباس بنفش استفاده كنندو سبزی شاهی بخورند یا تخم شاهی را آسیاب كنند داخل عسل بریزند و روزی دو قاشق مصرف كنند.

كارهایی كه خانمهای متاهل بهتر است انجام دهند

1. خصوصیات شوهر را بشناسند.

2. محیط خانه را طوری تزئین كنند كه با روحیاتشان سازگار باشد. 3. ببیند شوهر وقتی از محل كار باز می گردد از چه خوشش می آید همان را فراهم كند. 4. بهترین لباس را نیم ساعت قبل از آمدن او بتن كنید. 5. در هفته یك بار دامن یا بلوز سفید بپوشید. 6. لباستان زیاد پوشیده نباشد و دامن نارنجی یا زرد خوشرنگ استفاده كنید. 7. موها را شانه كرده و یك آرایش ملایم انجام داده و اگر مایل بودید از دستمال گردن استفاده كنید. 8. به پیشواز شوهر رفته سلام كنید با لبخند دستش را بگیرید او را ببوسید و با علاقه او را به خانه بیاورید.
التماس دعا