PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رشته الهيات و معارف اسلامي - گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي

Nafas
19 February 2009, 10:51 AM
رشته الهيات و معارف اسلامي

موضوع اين رشته تحصيلي:
رشته الهيات و معارف اسلامي داراي شش گرايش علوم قرآن و حديث، فقه و مباني حقوق اسلامي، فقه شافعي، تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي، فلسفه و حکمت اسلامي و اديان و عرفان است که ما در اينجا به معرفي اجمالي آنها مي پردازيم.

گرايش علوم قرآن و حديث:
درگرايش علوم قرآن و حديث دانشجويان 12 واحد تفسير قرآن کريم مي گذرانند که در اين 12 واحد با شان نزول، مفهوم آيات و تفسيرهاي مهم قرآن کريم آشنا مي شوند. همچنين دانشجويان 12 واحد درسي در زمينه علوم قرآني مطالعه مي کنند که در اين 12 واحد با علوم خاصي که هر پژوهشگر قرآن بايد با آنها آشنا باشد مثل مبحث مجمل و مبين، منطوق و مفهوم، آشنا مي شوند که لازمه فهم و درک قرآن و تفسير و تبيين آن مي باشد.
علاوه بر مباحث قرآني دانشجويان اين گرايش در بخش حديث، با علم الحديث، درايه الحديث، فقه الحديث، مجامع حديثي شيعه و اهل تسنن و اصطلاحات حديث آشنا مي شوند يعني دانشجويان به طور اجمالي تاريخ تطور، تحول و پيدايش علم حديث از ديدگاه اهل تشيع و تسنن، معنا و مفهوم اصطلاحات علم حديث و مفهوم و محتواي احاديث را مطالعه مي کنند.
درس هاي اين رشته در طول تحصيل:
دروس مشترک در گرايشهاي مختلف الهيات و معارف اسلامي:
تاريخ اسلام، منطق، صرف و نحو عربي کاربردي، اعراب قرآن، ترجمه عربي به فارسي و فارسي به عربي، قرائت و درک مفاهيم و متون فقهي و تفسيري، قرائت و درک مفاهيم متون عرفاني، قرائت و درک مفاهيم متون معاصر، قرائت مطبوعات و استفاده از راديو تلويزيون، مکالمه و محاضره، علوم بلاغي، تاريخ زبان و فرهنگ عربي، روش تحقيق، مباني جامعه شناسي، زبان تخصصي، مبادي فقه، مبادي اصول، آشنايي با علوم اسلامي( عرفان و فلسفه)، فقه مقدماتي،آشنايي با اديان بزرگ، تفسير.

دروس تخصصي گرايش علوم قرآن و حديث:
تاريخ قرآن، تاريخ تفسير قرآن کريم، تاريخ حديث، درايه الحديث، فقه الحديث، علوم قرآني، تفسير قرآن کريم، تاثير قرآن کريم در پيدايش علوم ادبي، مروري بر نهج البلاغه، علوم بلاغت.

گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي:
گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي، وظايف و حقوق انسان را از ديدگاه تشريعات الهي بيان مي کند، حقوقي که از روي حکمت و بر روي محور مصالح ومفاسد خردمندانه است و در زمينه رابطه ميان انسان و خدا، رابطه انسانها با يکديگر يا وظايف انسان نسبت به خود و طبيعت مي باشد.
دروس تخصصي گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي:
فقه، فقه مقارن، اصول فقه، آيات الحکام، تاريخ فقه و فقها، احاديث فقهي، حقوق جزاي خصوصي اسلام، حقوق بين الملل اسلام، آيين دادرسي در اسلام، حقوق جزاي عمومي اسلامي، قواعد فقه مدني، حقوق خانواده، کليات حقوق، حقوق تطبيقي.

گرايش فقه شافعي:
يکي از گرايشهاي رشته الهيات گرايش فقه شافعي است که بسياري از دروس آن با گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي يکسان مي باشد. در گرايش فقه شافعي احکام عملي اسلام مانند عبادت، معاملات، مناکحات، جزا، قضا و شهادت و همچنين اصول از ديدگاه مذهب شافعي آموزش داده مي شود.
گفتني است که گرايش فقه شافعي تنها از بين داوطلبان اهل سنت، دانشجو مي پذيرد.

گرايش تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي:
گرايش تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي، دانشجويان را با تاريخ و جغرافياي ممالک اسلامي آشنا مي کند يعني دانشجويان با فرهنگ، عادات و رسوم مسلمانهاي نقاط مختلف جهان از جمله مسلمانهاي آسياي جنوب شرقي، شمال آفريقا، اروپا و آمريکا آشنا مي شوند. همچنين با تاريخ اسلام از زمان ظهور پيامبراکرم تا زمان حال، تاريخ تشکيلات اسلامي (آشنايي با نظام و تشکيلات دولتهاي مسلمان اعم از نظام مالي، نظام اداري، تشکيلات سياسي و ...)تاريخ علوم ( علوم عقلي و نقلي که از اسلام زاده شده است) تاريخ ناحيه اي، تاريخ سال شمار، مآخذشناسي تاريخي(شناخت منابع و مآخذ تاريخي)، تاريخ نگاري (آشنايي با شيوه هاي تاريخ نگاري در اسلام و انواع تاريخ نگاري اعم از وقايع نامه، معاجم الرجال، طبقات، احوال بلاد، احوال امم و...) تاريخ هنر معماري اسلامي و تاريخ آموزش و پرورش اسلامي آشنا مي گردند.
دروس تخصصي گرايش تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي:
وضع کنوني جهان اسلام، تاريخ نگاري در اسلام، تاريخ هنرهاي اسلامي، تاريخ اسلام از آغاز خلافت عباسي تا پايان آل بويه، تاريخ اسلام از سلاجقه تا سقوط بغداد، تاريخ اسلام در مصر و شام، تاريخ اسلام در مغرب و اندلس، کليات فرهنگ و تمدن اسلامي، تاريخ تشکيلات اسلامي، متون تاريخي، اسلام در برخورد با غرب و استعمار، اسلام شناسي در غرب، متون جغرافيايي، تاريخ آموزش و پرورش در اسلام، جغرافياي تاريخي اسلام، تاريخ علوم در اسلام، تاريخ تشيع.

گرايش فلسفه و حکمت اسلامي:
در تاريخ علم و انديشه ما براي رسيدن به حقيقت و آگاهي از راز هستي و آفرينش به دو راه اصلي و اساسي بر مي خوريم، راه عقل و راه عشق.
در تاريخ فلسفه و عرفان اسلامي نيز اين دو راه وجود دارد و براي کشف حقيقت هر دو روش کشف و شهود و استدلال و منطق مورد توجه بوده است. در اين ميان طرفداران اصالت عقل معتقدند که مي توان با استدلال و برهان به معرفت و شناخت رسيد و از راز آفرينش آگاهي يافت. اعتقادي که در گرايش فلسفه و حکمت اسلامي نيز با آن روبرو مي شويم و در واقع دانشجويان اين گرايش به مطالعه و پژوهش در اين زمينه مي پردازند و نظام آموزشي آنها بر پايه مطالعه مکاتب فلسفي مثل مشا»، اشراق يا ملاصدرا استوار مي باشد.
دروس تخصصي گرايش فلسفه و حکمت اسلامي:
فلسفه اسلامي، کلام، حکمت عملي، منطق، تاريخ فلسفه اسلامي، تاريخ فلسفه غرب، متون فلسفي به زبان خارجي، عرفان.

:notworthy:

morvaride mehr
10 September 2009, 11:38 AM
[QUOTE=Nafas;56500] رشته الهيات و معارف اسلامي

ببخشید میخواستم بدونم گرایش فقه ومبانی حقوق اسلامی بازار کار داره؟ امسال قبول شدم نمیدونم برم یا نه ؟

Nafas
10 September 2009, 11:53 AM
[QUOTE=Nafas;56500] رشته الهيات و معارف اسلامي

ببخشید میخواستم بدونم گرایش فقه ومبانی حقوق اسلامی بازار کار داره؟ امسال قبول شدم نمیدونم برم یا نه ؟

سلام دوست عزيز

خوش اومديد

بهتون تبريك مي گيم موفق باشيد در پناه خداي مهربون

فارغ‌التحصیل گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌ موقعیت‌ کاری‌ بیشتری‌ دارد. چرا که‌ این‌ گرایش‌ جنبه‌ کاربردی‌ دارد. برای‌ مثال‌ می‌تواند به‌ عنوان‌ وکیل‌ دادگستری‌، مشاور حقوقی‌ و کارشناس‌ حقوقی‌ فعالیت‌ کند یا دفترخانه‌ اسناد رسمی‌ و دفتر ازدواج‌ و طلاق‌ دایر نماید.

پژو
10 September 2009, 01:42 PM
با عرض سلام من هم در دانشگاه ازاد در رشته ی حقوق وهم در دانشگاه پیام نور تهران در رشته ی فقه و مبانی حقوق اسلامی پذیرفته شدم به نظر شما من در کدام یک از دانشگاه ها تحصیل کنم بهتره؟

molavi
12 September 2009, 04:47 PM
ببخشيد اعتبار مدرك ليسانس فقه وحقوف باليسانس حقوق برابري ميكنه يا نه؟؟واين رشته چه فرقي با حقوق دارد؟؟

molavi
29 September 2009, 08:41 PM
از معاونت تالار خواخشمنديم به سوالات ما پاسخ داده شود برايم خيلي مهم است .

باتشكر از معاونت تالار

Nafas
29 September 2009, 10:01 PM
با عرض سلام من هم در دانشگاه ازاد در رشته ی حقوق وهم در دانشگاه پیام نور تهران در رشته ی فقه و مبانی حقوق اسلامی پذیرفته شدم به نظر شما من در کدام یک از دانشگاه ها تحصیل کنم بهتره؟

ببخشيد اعتبار مدرك ليسانس فقه وحقوف باليسانس حقوق برابري ميكنه يا نه؟؟واين رشته چه فرقي با حقوق دارد؟؟

از معاونت تالار خواخشمنديم به سوالات ما پاسخ داده شود برايم خيلي مهم است .

باتشكر از معاونت تالار

دوستان عزیز سلام

ببخشید که دیر شد

در رابطه با سوالات شما که خیلی کلی و جامع هست من تنها می تونم اطلاعات کافی دو رشته و دراختیارتون قرار بدم تا خودتون تصمیم بگیرید :

رشته فقه و حقوق اسلامی

ـ تاريخچة تأسيس :
رشته فقه و اصول از سال 1369 در قالب گرايشي از رشته الهيات و معارف اسلامي در مقطع كارشناسي تأسيس شروع به فعاليت نمود و پس از مدت 10 سال برنامه ريزي و ارائه دروس فقهي و اصولي در نيمسال اول 80ـ79 اين رشته با تغييراتي اساسي كه در واحدهاي آن اعمال گرديد، طبق مصوبه شوراي عالي برنامه ريزي به رشته «فقه و حقوق اسلامي» تغيير نام يافت و رشته اي مستقل تلقي گشت.

3ـ دور نماي رشته :
از ابتداي تأسيس تاكنون 80 نفر از دانشجويان در اين رشته با عنوان «فقه و اصول » دانش آموخته گرديده اند و اولين دوره دانشجويان رشته فقه و حقوق اسلامي در خرداد 83 دانشآموخته شدند.
لازم به ذكر است از بين اين دانشآموختگان 31 نفر در آزمونهاي كارشناسي ارشد پذيرفته گرديده اند و 3 نفر از اين عزيزان نيز در مقطع دكترا مشغول به تحصيل ميباشند.

4ـ زمينه هاي اشتغال:
1ـ تربيت اساتيد عالم و متبحّر جهت تدريس در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي
2ـ تربيت مدرس جهت تدريس در دبيرستانها
3ـ تربيت محقق و پژوهشگر
4ـ تربيت كارشناس مورد نياز :
1ـ4ـ دستگاههاي قضايي و قوه قضائيه همچون : كارشناس فقهي و حقوقي، مشاور حقوقي و...
2ـ4ـ سازمانهاي فرهنگي همچون : صدا و سيما ، وزارت ارشاد، سازمان تبليغات اسلامي و ...
كه ميزان جذب دانشآموختگان ما در اين مراكز تا كنون 28 نفر بوده است.

5ـ شرايط و ضوابط تحصيلي :
تعداد كل واحدهاي اين دوره حدود 160 واحد ميباشد كه به شرح زير است :
دروس عمومي : 11 واحد دروس پايه : 45 واحد
دروس تخصصي : 80 واحد دروس تكميلي : 25 واحد
كه حداكثر طي 9 ترم تحصيلي ارائه ميگردد و دانشجويان در نهايت با ارائه يك پايان نامة علمي ـ پژوهشي در موضوعات روزآمد فقهي _ حقوقي تحصيلات خود را در اين مقطع به اتمام مي رسانند.
دانشآموختگان رشته فقه و حقوق اسلامي كه در زمينه حقوق اسلامي اطلاعات لازم را كسب نموده اند، زمينة مساعد جهت كسب موفقيت در آزمونهاي رشتة فقه و اصول، حقوق خصوصي و حقوق جزا و ... در ديگر مراكز آموزش عالي در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا را دارند.

رشته حقوق

رشته حقوق يكي از محبوب ترين رشته‏ هاي داوطلبان گروه علوم انساني است . دامنه گرايش‏هاي رشته حقوق گسترده و در كليه روابط زندگي امروز قابل ملاحظه است . اين روابط مي‏تواند مربوط به روابط دولت و مردم باشدكه به حقوق عمومي معروف است و يا روابط خصوصي مردم را در برمي‏گيرد كه حقوق خصوصي ناميده مي‏شود . حقوق عمومي شامل حقوق قواي سه‏گانه كشور، حاكميت و آنچه كه مربوط به اداه كشور است ، مي‏شود و حقوق خصوصي به روابط بين خود مردم مي‏پردازد كه مهمترين آنها روابط تجاري است كه عامل ايجاد رشته حقوق تجارت شده است و يا مسائل مربوط به حقوق مدني است كه از آن جمله مي‏توان به اموال ، مالكيت ، قراردادها، مسؤوليت‏هايي كه اشخاص در خطاهايي كه مرتكب مي‏شوند برايشان به وجود مي‏آيد مثل مسؤوليت ناشي از حوادث ، قواعد مربوط به ارث ، وصيت ، ولادت ، اقامتگاه اشخاص و دهها مورد ديگر اشاره كرد .
همچنين شاخه اي از حقوق به روابط بين المللي مي‏پردازد كه خود به دو بخش حقوق روابط بين الملل عمومي و خصوصي تقسيم مي‏شود كه حقوق روابط بين الملل عمومي به روابط بين دولتها و سازمانهاي بين‏المللي مي‏پردازد.
دانش آموختگان اين رشته بايد از جسارت ، قدرت استدلال ، خلاقيت ذهني و فن بيان خوب كافي برخوردار باشند. علم حقوق با جامعه شناسي ، روانشنانسي و علوم فلسفي آميخته است و يك حقوقدان مطلع بايد از اين علوم آگاهي‏كافي داشته باشد . همچنين يك دانشجوي حقوق براي اين كه در رشته خود موفق گردد لازم است كه به زبان و ادبيات فارسي مسلط باشد ، چون منطق حقوق در ضمن اين كه شباهت‏هاي زيادي به منطق رياضي دارد ، يك منطق اقناعي و خطايي است . يعني يك حقوقدان بايد بتواند كساني را كه مورد خطاب اوقرار مي‏گيرند و يا دادگاهي را كه مأمور رسيدگي به دعوا است ، با زبان سليس و بليغ قانع كند ، در نتيجه بايد به زبان و ادبيات مسلط باشد . در ضمن بايد اطلاعاتي از رياضيات داشته باشد، همچنين دانشجويان حقوق با مفاهيم اساسي فقه و اصول در اسلام ، جامعه‏شناسي ، روان‏شناسي ، امور مالي و پزشكي قانوني و ... آشنا مي‏شوند.
دانشجويان اين رشته دروس مقدمه علم حقوق ، حقوق جزاي عمومي، حقوق اساسي ، حقوق مدني ، مباني علم اقتصاد ، عربي ، ماليه عمومي ، مباني جامعه شناسي را در قالب دروس پايه مي‏گذارند.
دروس اصلي و تخصصي اين رشته عبارتند از :
آئين دادرسي مدني ، متون حقوقي ، آئين دادرسي كيفري ، حقوق اساسي ، حقوق جزاي عمومي ، حقوق بين المللي عمومي ، حقوق سازمانهاي بين المللي ، حقوق اداري، اصول فقه، متون فقه، حقوق تجارت، قواعد فقه، حقوق تطبيقي، ادله ثبات دعوي ، حقوق كار، پزشكي قانوني، كار تحقيقي، حقوق بين المللي خصوصي .تسلط بر زبان عرب و فرانسه هم به اغلب دانشجويان حقوق توصيه مي‏شود . امكان ادامه تحصيل در اين رشته تا مقطع دكتري تخصصي براي تمام گرايشهاي حقوق وجود دارد.
در حال حاضر به دليل توسعه اين رشته و تعداد زياد فارغ التحصيلان آن، كه از دانشگاههاي دولتي و غيردولتي وارد بازاركار مي‏شوند، يافتن كار مناسب براي فارغ التحصيل ليسانس با دشواري هايي توام است و بويژه متقاضياني كه علاقه مند به كار خاصي در اين رشته هستند، مثل متقاضيان وكالت، با محدوديت‏هايي مواجه مي‏شوند . اما در كل يك دانشجوي خوب و علاقه‏مند مي‏تواند پس از گواهي ليسانس و با تكيه بر معلومات خود در شغل‏هاي متنوعي مثل وكالت دعاوي دادگستري ، مشاور حقوقي بانك‏ها ، شهرداري‏ها، شركت‏ها و وزارتخانه‏ها و سردفتري دفاتر اسناد رسمي مشغول فعاليت شوند..

ghazalbahar
27 May 2010, 10:07 AM
سلام
من لیسانس فقه ومبانی را دارم اما نمیتوانم منابع مفیدی برای شرکت در ازمون ارشد این رشته رابیابم
می توانید راهنمایم کنید؟اگر ارشد حقوق امتحان بدم کدام گرایش برام بهتر هست؟نیاز دارم کسی راهنمایم کنه
ممنون:browse_153:

Nafas
29 May 2010, 10:27 AM
سلام
من لیسانس فقه ومبانی را دارم اما نمیتوانم منابع مفیدی برای شرکت در ازمون ارشد این رشته رابیابم
می توانید راهنمایم کنید؟اگر ارشد حقوق امتحان بدم کدام گرایش برام بهتر هست؟نیاز دارم کسی راهنمایم کنه
ممنون:browse_153:

سلام

کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق
افراد مورد مشاوره و بررسی
رتبه 1 کنکور 86
رتبه 5 کنکور 85
رتبه 8 کنکور 86 = اصول 90 – فقه 88 – عربی 50 – زبان 7
رتبه 11 کنکور 84
منابع و بررسی آنها
اصول : اصول فقه حیدری – از آنجا که ممکن است تست عبارت عربی باشد، بنابراین متن عربی نیز باید با ترجمه خوانده شود- به عبارت دیگر از مفهوم عبارات عربی اصولی ممکن است سوال طرح شود.

فقه : لمعه شهید اول به عنوان منبع اولیه می باشد اما موارد مبهم باید از روری فقه استدلالی و متن عربی آن تحریر الروضه مطالعه شود. از بحث طهارات و دیات و کفارات حج و غیره سوالی نمی آید، مثلا سوال طرح نمی شود که دیه فلان شکستگی عضو چقدر است؟
عربی : سوالات عربی در سه مبحث طرح می گردد 1- تجزیه ترکیب 4سوال 2- ترجمه (شعر و متن عربی و گزینه فارسی ) 7 تا 8 سوال 3- از صرف و نحو کتاب مبادی العربیه 7 تا 8سوال
تست های عربی از دو جنبه طرح می گردد هم نحو و هم صرف برای فهم این مباحث کتاب مبادی العربیه جلد 4 را با تمرینات آن خوب مطالعه کنید. همچنین به آیاتی که تجزیه و ترکیب شده اند با دقت بیشتری توجه کنید.
4- دو سوال نیز از تلخیص جواهر البلاغه
برای بهبود توانایی خود در ترجمه بهتر است کتاب فن ترجمه را نیز مورد مطالعه قرار دهید.
کتاب های تست پردازش در تمامی درس های فوق پیشنهاد می شود.
در زدن تست های در سر جلسه کنکور این ترتیب را رعایت کنید اول عربی بعد فقه بعد اصول و در آخر زبان چرا که ممکن است وقت کم بیاورید.
زبان: از 15 سوال تخصصی و 15 سوال عمومی طرح می گردد. برای مطالعه زبان تخصصی باید کتاب شیعه در اسلام انگلیسی مطالعه شود. در مطالعه این کتاب بر روی تیتر ها و عنوان های کتاب و کلمات و اصطلاحات فقهی حتما تکیه کنید.

Nafas
29 May 2010, 10:28 AM
لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

ali696969
11 September 2010, 01:14 AM
سلام.من امسال الهيات و معارف اسلامي گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي قبول شدم اين رشته فرقش با رشته فقه وحقوق اسلامي چيه؟

mahyar2424
28 September 2010, 10:05 AM
با سلام

من دانشجوی رشته فقه و حقوق اسلامی هستم اساتید رشته ما که بیشتر اساتید رشته حقوق هستن میگن این رشته به دلیل اینکه اموزش حوقوقی کمی داره و فارغ التحصیلان این رشته در مسا ئل حقوقی ضعیف هستن میخواد از چرخه مشاغل قضایی و حقوقی در بیاد واقعا این واقعیت داره؟ البته گفتن بخشنامه است که بشه معلوم نیست.
میشه این سوال از کارشناساتون بپرسید؟
با تشکر:browse_140:

Nafas
28 September 2010, 10:18 AM
با سلام

من دانشجوی رشته فقه و حقوق اسلامی هستم اساتید رشته ما که بیشتر اساتید رشته حقوق هستن میگن این رشته به دلیل اینکه اموزش حوقوقی کمی داره و فارغ التحصیلان این رشته در مسا ئل حقوقی ضعیف هستن میخواد از چرخه مشاغل قضایی و حقوقی در بیاد واقعا این واقعیت داره؟ البته گفتن بخشنامه است که بشه معلوم نیست.
میشه این سوال از کارشناساتون بپرسید؟
با تشکر:browse_140:

ببينيد هيچ كاري توي اين دوره زمونه بعيد نيست و هميشه شما بايد احتمالات رو در نظر بگيريد

اما چرا نگران هستيد شما تو هر رشته اي كه مي خونيد ميتونيد رشته حقوق رو امتحان بديد و بريد و به وكالت و قضاوت بپردازيد

اصلا" نگران نباشيد شما درستون رو اگر مجبوريد كه اين رشته رو بخونيد بخونيد تمامش كنيد اگر هدفمند باشيد به هدفتون حتي اگر غيرممكن باشه مي رسيد اينو مطمئن باشيد

شرايط جامعه طوري شده كه امرزو با فرداش كلي فرق داره مهم اينه كه شما راهتون رو درست بريد

با همه اينها با اطمينان به شما مي گيم كه هيچ نگراني وجود نداره براي اطمينان شما هم مي ريم از كارشناسان اين امر مي پرسيم حتما"

mahyar2424
28 September 2010, 05:20 PM
با تشکر از شما

هدفم خوندن این رشته هست ولی اگه واقعا بخواد اینطوری بشه یعنی اینده این رشته بخواد از رسته مشاغل حقوقی حذف بشه بهتره الان تغییر رشته بدیم و رشته حقوق بخونیم .
بازم از شما تشکر میکنم

mahyar2424
30 September 2010, 09:01 AM
یعنی کسی نیست که جواب بده؟:browse_106:

syedakbare
30 August 2011, 11:15 PM
سلام من درگرايش علوم قرآن وحديث ارشدسراسري قبول شدم وبطورهمزمان ارشدفراگيرگرايش فقه ومباني حقوق.كاملا مرددم كدام راثبتنام كنم .ملاكهاي من ارزش مدرك-بازاركار-وميزان شهريه است.ازمعاونت محترم تالار درخواست جواب دارم .باتشكر

Nafas
3 September 2011, 11:52 AM
سلام من درگرايش علوم قرآن وحديث ارشدسراسري قبول شدم وبطورهمزمان ارشدفراگيرگرايش فقه ومباني حقوق.كاملا مرددم كدام راثبتنام كنم .ملاكهاي من ارزش مدرك-بازاركار-وميزان شهريه است.ازمعاونت محترم تالار درخواست جواب دارم .باتشكر

سلام دوست گرامي

با تبريك موفقيت شما در هر دو آزمون

باتوجه به معيارهايي كه ذكر نموديد ارزش و شهريه و بازار كار دانشگاه سراسري از فراگير مسلما" بالاتر و بهتره

مصطفي برزوئي
1 December 2011, 01:07 PM
با سلام
مهمترين منابع رشته الهيات -فقه و حقوق براي كارشناسي ارشدكد1112 كدام مي باشد؟

parvaz f 14
10 April 2013, 09:31 PM
[با سلام من مدرک سطح دو حوزه دارم حالا مرددم که یکی از شاخه های حقوق رو برا ارشد انتخاب کنم یا فقه ومبانی حقوقو بازار کار کدوم بهتره؟