PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پايان نامه کارشناسي معماري " مجتمع تجاري ، تفريحي"

Archi.AtishParish
14 January 2010, 08:55 PM
لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

پايان نامه کارشناسي معماري
موضوع :
مجتمع تجاري ، تفريحي
استاد راهنما :
آقاي مهندس عليشاهي
نگارش :
صداقت پيشه

چكيده
مراکزتفريحي تجاري به مفهوم کلي به محلي سرپوشيده و يا روبازي اطلاق مي گردد که تعدادي فروشگاه را شامل گرديده که اين فروشگاه ها مي توانند ازيک يا چند صنف مختلف تشکيل گردند. اين محل کانون دادوستد بوده وارتباط مستقيم بين عرضه و تقاضا را برقرارمي نمايد.
امروزه مراکز تجاري تفريحي ساختمان هاي نويني هستند که به منظور رفع نيازخريداران وبهبود اقتصاد مشترک بين چند صنف ايجاد مي گردند. در اين رابطه توجه به مسائل اقتصادي ، اجتماعي ، مهندسي ، مالي ، حقوقي ، انساني ، فرهنگي ، گرافيکي و... حائز اهميت مي باشد. توجه همه جانبه به اين امور باعث مي گردد تا مرکز تجاري پس از ساخت از عملکرد مناسبي برخوردار بوده و بهره بيشتري نصيب استفاده کنندگان از آن گردد. زيرا اينگونه مراکز مورد اقبال بيشتر خريداران خواهد بود.

غنای معماری بازارها را شاید بتوان از طریق واژه ها و فضاهای گوناگونی که در آن ها وجود دارد،توضیح داد.واژه های گوناگونی همانند سراچه،تیمچه،چهارسوق،راسته و ... که هرکدام دلالت بر فضاها و مکان های خاص در درون بازار دارد،و نشان از فعالیت های متنوعی است که در این گونه فضاها صورت می پذیرد.افزون بر آن فضاها و بناهای دیگری که در کنار بازار جای دارند همانند مدرسه،مسجد،حمام و ... سبب گردیده است که بازارها به مثابه قلب تپنده شهرهای تاریخی در جداره های خیابان ها و ایجاد مراکز خرید و پاساژها در گوشه و کنار شهرها نتوانسته است اقتصاد متکی بر بازار(سنتی)را دستخوش نقصان و ضعف کند.
معماری بازار الهام بخش و سرمشق اغلب طراحان و معماران در طراحی مراکز خرید و پاساژهای جدید و حتی بناهای غیر تجاری می باشد.همانند مرکز خرید.
اما آنچه در الگوپذیری از معماری بازارها کمتر بدان توجه شده است فضاهای اجتماعی موجود در بازارهاست که سبب گردیده است بازارها تنها مکانی برای خرید و رفع نیازهای روزمره نباشند و بسیاری از رویدادهای اجتماعی ،فرهنگی،مذهبی و حتی سیاسی در فضاها و مکان های مختلف بازار انجام پذیرد.
آن چه مراکز خريد،پاساژها و ديگر اماکن تجاري جديد را از بازارها متمايز مي کند نبود فضاها و مکان هاي غير تجاري در اين مراکزاست.مطالعات جامعه شناسي و روان شناسي بسياري در کشورهاي توسعه يافته در خصوص رفتار مراجعه کنندگان به مراکز خريد و پاساژها صورت گرفته است.نتيجه اين مطالعات بيانگر اين موضوع است که بسياري از مراجعه کنندگان اساساً براي خريد کردن به اين گونه مراکز مراجعه نمي کنند و انگيزه ها و اهداف متفاوتي براي استفاده از چنين فضاهايي براي مراجعه کنندگان وجود دارد.
معماران و شهرسازان به عنوان توليدکنندگان فضا نيازمند توجه به خواسته هاوانگيزه هاي مصرف کنندگان مي باشند،بديهي است شناخت رفتار و کنش هاي مراجعه کنندگان به عنوان مصرف کنندگان نهايي فضا از جمله مسائلي است که آشنايي معماران با آن ،مي تواند معماران را در طراحي فضاهاي خلاقه ياري رساند.
تغيير ماهيت تجاري فضاهاي مراکز خريد و پاساژها از کارکرد صرف تجاري به مراکز تجاري-تفريحي و ايجاد فضاهايي براي اوقات فراغت و تفريح در اين گونه مراکز از ساليان گذشته در کشورهاي توسعه يافته رواج يافته ،در چند سال اخير نيز در کشور ما رايج شده است بسياري از مراکز تجاري به ويژه آن هايي که از نظر موقعيت دسترسي در مجاورت محلات مسکوني و پرازدحام واقع نشده اند،با ايجاد فضاها و مکان هايي براي اوقات فراغت و استراحت مراجعه کنندگان ،نيازهاي يک جامعه مدرن شهري را مدنظر قرار داده اند.
لذا در ارائه اين پروژه که درناجيه 3شيراز واقع شده سعي شده با توجه به اين موضوع يک مجتمع تجاري تفريحي طراحي شود که علاوه بر اين نيازهاي ساکنان آن مناطق و کم کردن سفرهاي درون شهري براي شهروندان آن ناحيه فضايي تفريحي را نيز براي مراجعه کنندگان فراهم آورده.
اين پروژه شامل فضاهاي تجاري-دفاتر اداري-رستوران-کافي شاپ-فست فودوفضاي بازي مي باشد و با توجه به ايده طرح که حرکت و پويايي سعي شده که اين فضاها بصورت نيم طبقه طراحي شود تا احساس تحرک و پويايي بيشتري را در حين بازديد به مراجعه کنندگان القا کند.

پايان نامه کارشناسي معماري (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. com%2Febook%2Fpayan%2520name%2Fpayan%2520name%2520 1.exe)

لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. ndex.php%2Fcomponent%2Fjdownloads%2F%3Ftask%3Dsumm ary%26cid%3D1004%26catid%3D49)

منبع: عجوبه

lord_masi
8 October 2010, 12:00 AM
کمممممممممممممممممممممممم مممممک! برنامه فیزیکی مجتمع تجاری میخوام

lord_masi
8 October 2010, 12:35 AM
سلام دوست خوبم. میتونی برنامه فیزیکیه یه مجتمع تجاری رو برام جور کنی:browse_018:

Archi.AtishParish
8 October 2010, 08:07 PM
سلام دوست خوبم. میتونی برنامه فیزیکیه یه مجتمع تجاری رو برام جور کنی:browse_018:
:01:
خیلی خوش اومدی:browse_184:
سعی می کنم براتون پیدا کنم !

بهترین ها رو براتون آرزو می کنیم!

ulpsoft
15 October 2010, 09:55 PM
میشه این پایان نامه رو جای دیگه آپلود کنید .

m_f
22 October 2010, 12:12 AM
سلام خواهش میکنم برا پایان نامم کمکم کنید خواهشا هرکممکی که در زمینه تجاری تفریحی ازتون برمییاد دریغ نکنید یه دنیا ممنونتون میشم.:browse_130:

محمد ملکی86
23 October 2010, 12:08 AM
چی میخوای مطالعات یا طرح:browse_188:

m_f
23 October 2010, 02:29 PM
هر کمکی باشه خوبه فقط خواهش میکنم زودتر خیلی لازم دارم.

m_f
25 October 2010, 12:58 AM
پس این کمک کی میرسه ما رو باش که به شما دل خوش کرده بودیم بابا یه برنامه فیزیکیم بدین راضیم.بخدا وقتم کمه کلی کارام مونده.:browse_201:

m_f
25 October 2010, 11:05 PM
چرا اصلا به مسائل درخواستی رسیدگی نمیشه ما باید حرفمون به کی بگیم.:browse_071:

Sasho
25 October 2010, 11:30 PM
سلام دوست عزیز ...شما درخواست پایان نامه دادید ...تجاری تفریحی .... میشه بیشتر توضیح بدید درچه زمینه هایی نیاز دارید ... تا ما هم بتونیم بهتربه شما خدمات دهی بکنیم ...

Sasho
25 October 2010, 11:38 PM
دانلود رساله طراحی مجتمع تجاری- تفريحي

منبع : لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

لینک صفحه : لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

دانلود پایان نامه معماری با موضوع طراحی مجتمع تجاری- تفريحي .
از آنجایی که شهرسازی یک علم میان رشته ای می باشد ما این رساله را برای آشنایی بیشتر شهرسازان با پروژه های معماری در این قسمت قرار داده ایم شهرسازان می توانند با چگونگی طراحی اینگونه متجمع ها آشنا شوند .

موضوع : طراحی مجتمع تجاری- تفريحي
نام محقق : مریم محمدی
استاد راهنما : جناب آقاي مهندس استاجي
رشته تحصیلی : مهندسی معماری
تاریخ دفاع : شهریور 1387
تعداد صفحات : 121 صفحه
از خانم مهندس مریم محمدی به خاطر ارسال این پایان نامه به انجمن تشکر می کنیم .
توجه : استفاده از کلیه مطالب این رساله فقط با ذکر نام محقق و لینک انجمن تخصصی شهرسازی مجاز می باشد .
شیت های ارائه شده این رساله را با کیفیت بالا از لینک زیر دریافت کنید :

دانلود شیت های پایان نامه معماری طراحی مجتمع تجاری- تفريحي (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. %2Fmaryam-mohamadi%2F3dmax.zip)

m_f
27 October 2010, 10:58 PM
سلام ممنون ولی مثل اینکه تو دانلود کردنش مشکل هست من یه برنامه فیزیکی منسجم میخوام ممنون میشم کمکم کنید آخه خیلی لازم دارم.:browse_071:

azhadi
16 December 2010, 02:19 PM
سلام و با عرض خسته نباشید
اگه ممکنه من برنامه فیزیکی مجتمع تجاری رو می خواستم

selva
22 April 2011, 10:16 PM
سلام خوبین کسی هست که کمک کنه
من پایان نامه مجتمع تجاری تفریحی منم برنامه فیزیکی یا طرح ممنون میشم جواب بدین

selva
22 April 2011, 10:48 PM
میشه کمک کنین من عضو انجمنم شدم اما نمی تونم دانلود کنم
کمککککککککککککککککککککککک کککککککک

selva
22 April 2011, 10:51 PM
من عضوم شدم اما نمی تونم دانلود کنم پایان نامه و رساله
کمکککککککککککککککککک

selva
23 April 2011, 01:38 PM
کسی نیست به داد من برسه کمک میخوام دانلود نمیشه

roza
23 April 2011, 01:46 PM
دوست عزيز من امتحان كردم مشكلي نداره براي دانلود

happygirl
10 August 2011, 06:38 PM
سلام شدیدا نیاز به تاریخجه مجتمع تجاری دارم کمکم کنید

مهدی 911
16 October 2011, 05:58 PM
سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما ، من بیشتر به برنامه فیزیکی یه مجتمع تجاری نیاز دارم

pmemar
3 November 2011, 11:37 PM
fرنامه فیزیکی مجتمع تجاری-خدماتی

عارفان
16 November 2011, 08:37 PM
سلام من دنبال یک سایتی هستم در رشت لطفا کمکم کنید

الهام حسینی
21 November 2011, 07:19 PM
سلام دوست جونم میتونی یه سایت به متراژ10000یا8000تو شیراز واسه پایان نامم مجتمع تفریحی توریستیه :browse_148:پیدا کنی وقت ندارم بخدا :browse_201:اگه بتونی واسه رسالم کمکم کنی یه دنیا ممنونتون میشم

الهام حسینی
21 November 2011, 07:27 PM
لطفا کمکم کنید

الهام حسینی
21 November 2011, 07:31 PM
من دنبال یه سایت به متراژ10000یا 12000مترمربع واسه پایان نامه مجتمع تفریحی توریستی میگردم اصلا وقت ندارم توشیراز باشه اگه مطلبی یا چیزی که بدرد پایان نامم میخوره دارین ممنون میشم کمکم کنید وقت ندارم

hamedaniyasaman@yahoo.com
29 November 2011, 01:09 AM
سلام من برنامه قیزیکی مجتمع تجاری تفریحی را برای تکمیل رساله طرح نهایی می خواهم

نسیبه ش
22 February 2012, 02:56 PM
سلام من نمیتونم پایان نامه را دانلود کنم میشه به ایمیلم بفرستید یا لینکی را به طور مستقیم برای دانلود قرار بدین:browse_106:

هيسا
25 February 2012, 11:08 AM
سلام دوستم کسی بهت کمک کرد بلاخره؟منم کمک می خوام پایان نامه منم مجتمع ومرکز تفریحی کویر هست .یه عااااااااااااااااااااالمه هههههههههههههه کمک می خوام.:browse_106:

Archi.AtishParish
26 February 2012, 06:33 PM
:01:
خیلی خوش اومدین
دوستان عزیزم این تاپیک قدیمی هست و لینک دانلود برداشته شده
این مطالب رو داشته باشید سعی می کنم خیلی زود براتون مطالب بیشتری بگذارم

موفق باشید!

سلام من نمیتونم پایان نامه را دانلود کنم میشه به ایمیلم بفرستید یا لینکی را به طور مستقیم برای دانلود قرار بدین:browse_106:

سلام دوستم کسی بهت کمک کرد بلاخره؟منم کمک می خوام پایان نامه منم مجتمع ومرکز تفریحی کویر هست .یه عااااااااااااااااااااالمه هههههههههههههه کمک می خوام.:browse_106:

دانلود رساله طراحی مجتمع تجاری- تفريحي

منبع : لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. r%2F)

لینک صفحه : لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. r%2Fshowthread.php%3Ftid%3D138)

از آنجایی که شهرسازی یک علم میان رشته ای می باشد ما این رساله را برای آشنایی بیشتر شهرسازان با پروژه های معماری در این قسمت قرار داده ایم شهرسازان می توانند با چگونگی طراحی اینگونه متجمع ها آشنا شوند .

موضوع : طراحی مجتمع تجاری- تفريحي
نام محقق : مریم محمدی
استاد راهنما : جناب آقاي مهندس استاجي
رشته تحصیلی : مهندسی معماری
تاریخ دفاع : شهریور 1387
تعداد صفحات : 121 صفحه
از خانم مهندس مریم محمدی به خاطر ارسال این پایان نامه به انجمن تشکر می کنیم .
توجه : استفاده از کلیه مطالب این رساله فقط با ذکر نام محقق و لینک انجمن تخصصی شهرسازی مجاز می باشد .
شیت های ارائه شده این رساله را با کیفیت بالا از لینک زیر دریافت کنید :

دانلود شیت های پایان نامه معماری طراحی مجتمع تجاری- تفريحي (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند. %2Fmaryam-mohamadi%2F3dmax.zip)

mahli_nasab
28 March 2012, 08:13 AM
سلام اگه میشه یه طراحی زیبا از مجتمع تفریحی واسم بگذارید میخوام ازش ایده بگیرم واسه پایان نامه

mehran.mhn
26 October 2012, 11:41 AM
من عضو همون سایتم
واسه دانلودش باید عضو طلایی باشی و برای عضو طلایی شدن 100 هزار تومن پول میخواد
قابل توجه دوستان

mehrnaz.k68
15 November 2012, 12:16 AM
سلام خواهش میکنم به من کمک کنید به مطالعات این پایان نامه نیاز دارم ولی نتونستم دانلود کنمولطفا سریع تر کمک کنید 2 هفته دیگه وقت دفاع دارم :(

صادق ابدال بیگی
20 February 2013, 10:38 PM
یکی پلان های مجتمع تجاری تفریحی نداره برای پایانامه

Rash mAKHFI
20 February 2013, 10:44 PM
دوست عزیز گذاشتن ایمیل ممنوعه!
اگه کسی بتونه همینجا کمکتون میکنه!

گلی63
29 November 2013, 10:59 PM
SALAAAAAAAAAAAAAAAM
TORO KHODA LINKO DOROST KONIIIIIIIIIIIIIN
:browse_201: