PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه ای جهت مقاطع مورد استفاده در Sap & EtabsSasho
15 September 2008, 01:43 PM
ISB + PROPERبرنامه ای جهت مقاطع مورد استفاده در Sap & EtabsISB مخفف کلمات IRAN SECTION BUILDER می باشد که به زبان Fortran و توسط حسن باجی ، همان مترجم و مولف معروف کتاب های Etabs,Sap و Safe نوشته شده است.

لینك دانلود (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

daryushahmady
26 February 2009, 06:26 PM
ممنون

karimi-f
30 May 2009, 01:53 AM
لینک برتامه زیر
ISB + PROPER
برنامه ای جهت مقاطع مورد استفاده در

Sap & etabsپیدا نمی شه لطفا لینک دیگری معرفی کنید

Sasho
30 May 2009, 08:35 PM
لینك دانلود (لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.)

sam-man
15 July 2009, 11:24 AM
دم شما و برو بچز عمرانی گرم

مسعود27
15 July 2009, 09:49 PM
خیلی عالی بود ممنونم

b-sazeh
21 August 2009, 09:25 PM
چه جوري دانلود ميشه؟

Nafas
21 August 2009, 10:17 PM
چه جوري دانلود ميشه؟

سلام دوست عزیز

به انجمن خوش اومدید منظورسوال شما را دقیقا" متوجه نشدیم

شما با مراجعه به لینک دانلود و کلیک بر روی آن می توانید فایل مورد نظر را دانلود کنید اگر مشکلی باز هم هست لطفا" واضح تر بفرمائید در خدمتیم


با تشکر از حضور شما :notworthy:

farid_z11
12 April 2010, 02:09 AM
در مورد نحوه كار باپرو پر هم توضيح بدين ممنون

Sasho
12 April 2010, 12:29 PM
در مورد نحوه كار باپرو پر هم توضيح بدين ممنون

آموزش نرم افزار ISB ( نرم افزار محاسبه مشخصات مقاطع ) + ( برنامه کمکی Proper )

ISB مخفف کلمات IRAN SECTION BUILDER می باشد که به زبان Fortran و توسط حسن باجی ، همان مترجم و مولف معروف کتاب های Etabs,Sap و Safe نوشته شده.

لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

این برنامه در حقیقت مشخصات مقطع را حساب میکند و با توجه باینکه قادر به ساخت فایل ورودی برنامه Proper ( این برنامه توسط شرکت کامپیوترها و سازه ها نوشته شده که قادر است مشخصات محاسبه شده توسط مهندس محاسب و یا برنامه ISB را که به ترتیب خاصی در برنامه Note pad مرتب شده اند را به به پسوند *.PRO تبدیل کند.البته قابل ذکر است که برنامه ISB بطور خودکار این فایل ورودی را می سازد.) می باشد به سادگی می توان این فایل را ساخت.حال اگر به بقیه مطالب توجه کنید خواهید دید که کار با این برنامه چقدر ساده است.می توان برای یک مرتبه مقاطع مورد نیاز را ساخت و به دفعات از آن استفاده کرد.

لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

برای شروع کار برنامه Note Pad را باز کنید و به ترتیبی که در پائین گفته می شود یک خط بنویسید:


NAME CODE PRO D LH TH LV TVNAME : نام مقطع، هر نام دلخواهی را می توان وارد کرد. استفاده از کارکترهای `/` و `/` در اسم مجاز نمی باشد.

CODE : کد معرف مقطع،در شکل زیر کد مقاطع نشان داده شده.( اگه خواستی می توانی فایل اتوکد اونو دانلود کنی.)

PRO : شماره پروفیل مورد استفاده در مقطع ، این شماره در واقع معرف ارتفاع مقطع استاندارد اشتال می باشد . به عنوان مثال بای IPE14 از عدد 14 استفاده می شود. برای تیرهای لانه زنبوری و ناودانی ها و نبشی ها نیز از شماره پروفیل استفاده می شود.
لینک ها فقط به اعضای سایت نمایش داده می شوند.

نکته های قابل توجه:1. واحد نوشته شده در Notepad به سانتیمتر می باشد.اما فرمت فایل خروجی به متر است. پس در برنامه Proper ، پس از انتخاب نام فایل ( در اینجا 1 ) ، عدد 4 انتخاب شود.

2.پارامترهای D,LH,TH,LV,TV ممکن است برای بعضی از مقاطع همواره برابر صفر وارد شوند که در شکل فوق در کنار هر مقطع صفر بودن پارامترها برای هر مقطع نشان داده شده است.توجه داشته باشید که وارد کردن عدد صفر همواره اجباری است.

3.در مقاطع دوبل در صورت عدم نیاز به ورق تقویتی می توان ضخامت یا عرض ورق تقویتی را برابر صفر وارد کرد.در صورت صفر بودن ضخامت یا عرض ورق تقویتی مقدار صفر حتما باید نوشته شود.

4.فرمت وارد کردن اعداد آزاد می باشد.یعنی اینکه فاصله پارامترهای یک سطر دلخواه می باشد.بین سطرها نیز می توان از خطوط خالی استفاده کرد.

5.در نوشتن فایل ورودی ، خط آخر نباید خالی باشد.برای اطمینان از خالی نبودن خطوط آخر فابل می توان به انتهای خط آخر فایل رفت و با فشار دکمه Delete خطوط خالی را پاک کرد.

6.برای ساختن فایل متنی ورودی از هر ویرایشگری می توان استفاده کرد.( مانند Notepad و (Wordpadمثال:

در این مثال چندین مقطع بطور همزمان و در یک فایل ساخته می شوند.

برای این کار متن زیر را در برنامه Notepad می نویسیم و آنرا تحت اسم مثلا 1 با پسوند *.txt ذخیره می کنیم. ( بهتر است برنامه های ISB و Proper و فایل ذخیره شده داخل یک پوشه باشند. )
2IPE14 2IPE-W 14 7.3 00 0 0 0


در ادامه برنامه ISB را باز کرده ودر آن تایپ می کنیم : 1.txt

پس از آن برنامه برنامه نام خروجی را سوال می کند. مثلا وارد می کنیم : 1.txt

حال اگر داخل پوشه را ببینیم ، خواهیم دید که برنامه چندین فایل را بطور خودکار ساخته که یکی از آن فایلها به همان نام فای خروجی می باشد و در واقع فایل ورودی برنامه Proper است . فایل دیگر به نام فایل ورودی می باشد. اما دارای پسوند Out می باشد.این فایل حاوی مشخصات اصلی محاسبه شده می باشد.
پس از ساخت فایل خروجی ( در واقع فایل ورودی برنامه Proper ) میتوان برنامه Proper را اجرا کرد و فایل دارای پسوند Pro که توسط برنامه SAP و ETABS قابل ویرایش است را ایجاد کنید.